• Osiągnięcia 2018/2019

Trzeci  w powiecie!

W dniu 14.11.2018 r. w Szkole Podstawowwej Nr 3 w Limanowej odbyły się mistrzostwa powiatu w koszykówce chłopców. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn z gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego.

Nasi uczniowie wygrali mecze w swojej grupie i zakwalifikowali się do turnieju finałowego, w którym zmierzyli się z drużynami z Mszany Dolnej i drużyną gospodarzy składającej się z zawodników klubu koszykarskiego „MKS Limblach”. Pomimo tego iż prowadziliśmy przez pierwszą połowę spotkania, to w końcówce „Trójka” zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Możemy mówić o dużym pechu w meczu z drużyną z Mszany Dolnej ponieważ prowadziliśmy przez cały mecz aby go przegrać w ostatniej sekundzie spotkania.

Mimo tego rezultat turnieju jest  bardzo dobry.

HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

8.10.2018r. w Szkole Podstawowej w Rupniowie odbyły się mistrzostwa gminy w halowej piłce nożnej chłopców grupy starszej. Do zawodów zgłosiło się 9 drużyn z terenu Gminy Limanowa.

Zespoły zostały podzielone na 3 grupy. Nasza reprezentacja wygrała rywalizację grupową ze szkołami z: Rupniowa (4:0), Męciny I (0:0) i awansowała do turnieju finałowego. Tam spotkała się z reprezentacją Siekierczyny II z którą wygrała 4:1 i Mordarki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce za zespołem z Mordarki, która miała korzystniejszy bilans bramkowy.

To i tak duży sukces ponieważ w każdej z drużyn z którymi grała nasza reprezentacja składała się prawie wyłącznie z zawodników grających w klubach sportowych.

HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIECI

W dniu 17.10.2018r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w halowej piłce nożnej chłopcow ze szkół podstawowych. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy.

Nasz zespół po wygraniu rywalizacji grupowej z reprezentacją Wysokiego (5 : 0) i Siekierczyny II (3 : 0) awansował do turnieju finałowego.gdzie zmierzył się z drużyną z Rupniowa wygrywając 1 : 0  i  Mordarki, przegrywając 0 : 4.

Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w turnieju.

Chłopcy znów najlepsi! Dziewczęta drugie w gminie.

W poniedziałek 5 listopada br. na hali przyszkolne Podstawowej w Pasierbcu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Limanowa Chłopców i Dziewcząt w Koszykówce – kategoria gimnazja. Do rywalizacji zgłosiły się cztery szkoły: Mordarka, Stara Wieś I oraz Siekierczyna I i Pasierbiec – kategoria dziewcząt i w kategorii chłopców szkoły: Pasierbiec, Siekierczyna I, Siekierczyna II, Stara Wieś I. Nasza drużyna chciała odzyskać utracony w zeszłym roku tytuł mistrza gminy.

Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Drużynie chłopców udało się ten tytuł odzyskać wygrywając dużą różnicą punktów z wszystkimi zespołami. Drużyna dziewcząt po bardzo zaciętym meczu uległa jednym punktem zespołowi z Mordarki zdobywając tytuł wice mistrza – g r a t u l u j e m y !!!

JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU W KOSZYKÓWCE !!!!!
          DZIEWCZĘTA SĄ DRUGIE !!

W dniach 3 i 4 stycznia 2019r w Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Koszykówce dziewcząt i chłopców. Do turnieju zgłosiło się po 7 drużyn z terenu powiatu zarówno w turnieju dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce w swojej grupie i w meczu finałowym zmierzyły się z zespołem z limanowskiej „Trójki”. Niestety nie udało się ich pokonać pomimo dużego wysiłku i zaangażowania. W ostatecznej klasyfikacji zajęły drugie miejsce – gratulujemy!
                      Chłopcy swój turniej grupowy przeszli bez większych kłopotów i po zajęciu pierwszego miejsca w grupie. Przystąpili do meczu finałowego. Tam zmierzyli się z limanowską „Jedynką”. Przebieg meczu był dramatyczny. Rozpoczęliśmy od czteropunktowego prowadzenia. Następnie przegrywaliśmy dwoma, by w ostatecznym rezultacie zwyciężyć trzema punktami.
                      Trzeba zaznaczyć, że w zespole z Limanowej grało wielu zawodników z klubu „Limblach”. Cała nasza drużyna spisała się na medal i jest to sukces wszystkich zawodników, którzy bardzo mądrze zagrali zwłaszcza mecz finałowy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak Kacper Sabura z kl. VI, który zdobył największą ilość punktów.

HISTORYCZNY SUKCES!!!!

Nasi chłopcy z klas V i VI zajęli II miejsce w półfinałach wojewódzkich w koszykówce. Nigdy w historii naszej szkoły nie udało się „tyle ugrać”. Lepsza była tylko drużyna z Nowego Sącza.