• Dzień Nauczyciela

• Dzień Nauczyciela 2011

galeria fotograficzna

Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował dla swoich emerytów uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miejscem spotkania była nasza szkoła.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1100 mszą świętą, która odprawiona została w pobliskim kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Józefa. Później uczestnicy spotkania zgromadzili się w murach szkolnych. Na uroczystość przybyło 98 emerytowanych nauczycieli ZNP, grono pedagogiczne szkoły oraz zaproszeni goście. Byli to Władysław Pazdan - Wójt Gminy Limanowa, Franciszek Bieda – Z-ca Wójta Gminy Limanowa Marek Ziaja  - Sekretarz Gminy Limanowa, Edyta Król - Dyrektor GZOS w Limanowej, Irena Grosicka  - Przewodniczący Rady Miasta Limanowa, Jolanta Szyler - Dyrektor ds. Promocji Miasta Limanowa, Tadeusz Niezabitowski -  Prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku na terenie powiatu limanowskiego, Maria Szkarłat - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi w latach 1974 – 1979, a obecnie Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera „Ekonomik”.

Słowo wstępne wygłosiła pani Anna Jasica przewodnicząca sekcji emerytów i rencistów przy Zarządzie Oddziału ZNP w Limanowej. Potem głos zabrała pani Dyrektor Halina Mąka. Wyraziła ona radość z możliwości przyjęcia tak licznego grona gości w nowych murach szkoły, a następnie oddała głos uczniom.

Myślą przewodnią inscenizacji przygotowanej przez uczniów I i II klasy gimnazjum opartej na motywach „Małego Księcia” było stwierdzenie, że zawód nauczyciela, to powołanie i całkowita odpowiedzialność za powierzonych im uczniów. Młodzi aktorzy pokazali, że nauczyciele nie wahają się przed podjęciem trudnych zadań jakie zawód ten stawia przed nimi. Inscenizację uświetnił śpiew chóru szkolnego, prowadzonego od lat przez pana Aleksandra Boruckiego. Występ zakończył się wręczeniem symbolicznych róż. Wzruszeniom nie było końca. Całość uwieńczyło spotkanie przy poczęstunku.

Przybyli goście mogli przy okazji tej wspaniałej uroczystości zwiedzić nowy budynek szkoły, nowoczesne sale lekcyjne, zobaczyć prezentację dotyczącą historii szkoły w sali językowej.

Uroczystość o takim charakterze była okazją do spotkania dwóch pokoleń nauczycieli, tych dawnych i obecnych, okazją do rozmów i  wymiany poglądów. Mieszały się uczucia wzruszenia i radości, słychać było opowieści, wspomnienia i anegdoty.

Nasi nauczyciele przez przygotowanie tej uroczystości, mogli dołączyć się do życzeń, jakie wyrazili wcześniej uczniowie.

„Jesteśmy wdzięczni, i dzisiaj i jutro

Za opowieści o dawnych zdarzeniach.

Jesteśmy wdzięczni, bo dzięki wam

Możemy mieć i realizować marzenia”.

opracowała mgr Mariola Olesiak