- Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
- Dzień Edukacji Narodowej
- 11 Listopad - Narodowe Święto Niepodległości
- Bieg Niepodległości
- Nowa pracownia komputerowa
- Szkolna Wigilia
- Zabawa choinkowa
- Kolędowanie
- Turniej tenisa stołowego - Ferie zimowe 2014
- Dzień Babci i Dziadka
- VIII Gminny Konkurs Plastyczny
- Dni otwarte szkół ponadgimnazjalnych
- Pierwszy Dzień Wiosny
- Papieros kontra zdrowie
- Spotkanie nauczycieli realizujących projekt EDUSCIENCE
- ZnZ
- Laureatka VI GK o św. JP II
- Dzień Biblioteki i Świetlicy
- V Gminny Konkurs o św. Janie Pawle II
- Święto Szkoły
- KONSTYTUCJA 3 MAJA - akademia
- AKCJA ŻONKILE
- Dzień Dziecka 2014
- Pożegnanie klasy III gimnazjum
- Klasa III gimnazjum - zakończenie roku szkolnego 2014/2015
- Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
AKCJA ŻONKILE
72. ROCZNICA POWSTANIA W GETTCIE WARSZAWSKIM
Pamiętajmy o bohaterach z 1943 r., którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii.
W 2015 roku obchodzimy 72. rocznicę Powstania w Gettcie Warszawskim, które było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie.
Po wielkiej akcji deportacyjnej latem 1942 r., w czasie której wywieziono do Treblinki prawie 300 tys. Żydów warszawskich, w gettcie pozostało 60 tys. osób. Kiedy 19 kwietnia 1943 r. oddziały niemieckie przystąpiły do ostatecznej likwidacji getta, przeciwstawili im się członkowie Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB) i Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW). W nierównej walce słabo uzbrojeni bojowcy wytrwali trzy tygodnie. W tym czasie Niemcy zrównali getto z ziemią, metodycznie paląc dom po domu, zabijając i wywożąc do obozów mieszkańców getta. 8 maja w otoczonym przez Niemców bunkrze przy ulicy Miłej przywódca powstania Mardechaj Anielewicz i grupa kilkudziesięciu ŻOB-owców odebrali sobie życie. Nielicznym bojowcom udało się wydostać kanałami z płonącego getta. Jednym z nich był ostatni dowódca ŻOB Marek Edelman, który zmarł w 2009 roku. Za symboliczną datę zakończenia powstania uznaje się 16 maja 1943 r., gdy Niemcy wysadzili Wielką Synagogę.
Żonkile związane są z postacią Marka Edelmana. W każdą rocznicę powstania, która obchodzona jest 19 kwietnia, składał on pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie bukiet żółtych kwiatów, często były to właśnie żonkile.
Tę tradycję kontynuuje Muzeum POLIN, rozdając podczas obchodów 72. rocznicy powstania tysiące papierowych kwiatów.
Nasza szkoła, również włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum POLIN. Celem akcji jest przywrócenie pamięci o Powstaniu w Gettcie Warszawskim oraz budowanie wspólnej świadomości historycznej Polaków i Żydów.
Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania w Gettcie Warszawskim. Odwołując się do tego wyrazistego symbolu w piątek 17 kwiatnia wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi w naszej szkole wykonali prosty gest, przypinająć mały, żółty kwiat do swojego ubrania.
Symboliczne papierowe kwiaty - żonkile wykonali uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas i uczniowie z kółka plastycznego oraz inni chętni uczniowie.
Nad organizacją i przebiegiem Akcji Żonkil czuwały panie: Agnieszka Pałka i Magdalena Cepielik