Sadzenie roślin

Mikroskopowanie

Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się, jak założyć, ostawić, ustawić i dokumentować obserwacje mikroskopowe z różnymi preparatami.
          Przypomnino zasady prowadzenia obserwacji mikroskopowych. Następnie oglądano trwałe preparaty pod mikroskopem jak również uczniowie przygotowywali samodzielnie preparaty.

"Odnawialne źródła energii w Małoposlsce"

W dniu 12.03.2024 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej pod tytułem „Odnawialne źródła energii w Małopolsce”. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Postrożny z klasy 7b, która otrzymała wyróżnienie oraz Bartłomiej Biernat z klasy 7a, który uzyskał III miejsce. Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w dniu otwarcia Ekopracowni, przyjaznego miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zestawami demonstracyjnymi i pokazowymi w jakie wyposażona została pracownia.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy!

GODZINA KODOWANIA

Godzina kodowania - odkrywaj, graj, twórz!

Ukończenie zadań zwieńczone
          było uzyskaniem certyfikatu. Brawo!

Druk 3D

Drukarka 3D wzbudziła ogromny entuzjazm wśród uczniów. Druk 3D umożliwia uczniom poznanie podstaw projektowania trójwymiarowego, rozwijanie kompetencji cyfrowych, postrzegania przestrzennego, a także efektywniejsze rozwiązywanie złożonych problemów. Drukarka 3D Banach pozwala na naukę poprzez doświadczenie oraz  kontakt ucznia z fizycznym przedmiotem czy modelem. Dysponujemy również pakietem EkoSystem Banach 3D, tym samym otrzymujemy wsparcie techniczne oraz dydaktyczne.

Montaż Lego Education

W ramach zakupionego wyposażenia dla szkół w programie „Laboratoria Przyszłości” znalazły się elementy do nauki programowania i projektowania. Tym razem uczestnicy zajęć odkrywali możliwości Lego Education. Zestaw Lego Education uwzględnia najnowsze standardy naukowe, a jego celem jest pobudzić ciekawość uczniów i rozwinąć ich znajomość przedmiotów ścisłych.  W zestawie znajduje się pojemnik do przechowywania, w którym znajdują się tacki do sortowania, etykiety, Smarthub, średni motor, czujnik ruchu, czujnik przechyłu i elementy konstrukcyjne.

Dodatkowo zainstalowane oprogramowanie na komputery i tablety zapewnia łatwe środowisko programowania i sterowania robotem - apilkacja  WeDo 2.0.  Uczniowie z zaangażowaniem przystapili do działania.

Opiekun: Kinga Tomaszek

Montaż zestawów do robotyki - SkriBot

W ramach zakupionego wyposażenia dla szkół w programie „Laboratoria Przyszłości” znalazły się elementy do nauki programowania i projektowania. Inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech miała na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W naszej szkole od września na zajęciach dodatkowych realizujemy ten cel. Każde zajęcia to nowe doświadczenia jakie młodzi majsterkowicze zdobywają, to nauka programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.

Przystępując do pracy uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Każdy w zespole miał wyznaczone zadanie i był odpowiedzialny za ich realizacje. Każdej grupie został przydzielony zestaw SkiBot. Uczniowie dysponowali odpowiednią przestrzenią do montażu. Podczas pierwszych lekcji majsterkowania oprócz pozyskiwanych umiejętności manualnych, konstrukcyjnych oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce, kształtowali pracę w grupie i odpowiedzialność za swoje działania. Wszystkie grupy podczas pracy wzorowo współpracowały i z radością na twarzy realizowały kolejne zadania.

Samodzielne złożenie robota i  programowanie w dedykowanej aplikacji SkriApp
          autonomicznie działającego robota jest zwieńczeniem ich pracy.

Opiekun: Kinga Tomaszek