- Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019
- Włącz z nami historię!
- VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
- Obchody Europejskiego Dnia Języków obcych w naszej szkole
- Miejsca Pamięci Narodowej
- Pierwsza wizyta na strzelnicy sportowej
- Święto Szkoły 2018
- Happening patriotyczny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi
- Historia jednego zdjęcia...
- Audycja radiowa
- Wieczornica patriotyczna
- BohaterON - włącz historię
- Rekord dla Niepodległej
- "Listy do przyszłości"
- Widowisko artystyczne z okazji 100-rocznicy odzyskania Niepodległości
- „Chciejmy Polski, a będzie! Wyjazd do Muzeum.
- Wieczór andrzejkowy
- Wielki sukces pływaczek
- CZYSTA WODA ZDROWIA DODA!
- Program "Wychowanie przez czytanie"
- „Cicha noc” coraz bliżej…
- Freestyle'owy koncert i warsztaty z raperem MIKSEREM
- CYBERPRZEMOC – zapobieganie i reagowanie
- Piękno Dalekiego Wschodu
- Zabawa choinkowa
- IV Powiatowy Konkurs Zawodowy GP
- Dzień Babci i Dziadka
- Szkoła Niepodległej
- Etap szkolny Konkursu Recytatorskiego Poezja to MY. Maria Konopnicka - mistrzyni słowa
- Spotkania ze sztuką
- III Gminny Konkurs Recytatorski Poezja to MY. Maria Konopnicka - mistrzyni słowa
- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- Gminny etap konkursu "Młodzież zapobiega pożarom"
- Wyniki MWO!
- Dni otwarte w Liceum w Wiśniczu
- Do Hymnu
- Dzień Ziemi
- Prelekcja dla rodziców
- Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- VI rajd dzieci i młodzieży „ Beskidzkie Wyspy”
- Do Hymnu!
- Wycieczka do Krakowa kl. IV, Va oraz Vb.
- Wycieczka szkolna na Pomorze
- Muzeum Auschwitz i Birkenau - Oświęcim
- Wizyta w Klubie Jeździeckim
- Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
- ,,Maszyna pracuje a dziecko obserwuje”
- Szkolny Piknik Rodzinny
- Pożegnanie absolwentów
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Wieczornica patriotyczna
6 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi miała miejsce niezwykła uroczystość. Uczniowie, nauczyciele, rodzice a także wszyscy chętni mieszkańcy wzięli udział w Wieczornicy Niepodległościowej, zorganizowanej wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi w ramach Ogólnopolskiego Programu NIEPODLEGŁA. Wśród zaproszonych gości byli obecni: przedstawiciele Gminy Limanowa - Pani Edyta Król – dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Pan Wojciech Korabik – Kierownik Kultury i Promocji, radni - Stefan Hutek i Marek Młynarczyk , proboszcz parafii w Starej Wsi ks. Marian Tyrka, sołtys Starej Wsi Pani Urszula Biernat oraz liczni przedstawiciele Rady Rodziców.
Podobna uroczystość miała miejsce rok temu i spotkała się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Zachęceni tym sukcesem organizatorzy przygotowali zwiększoną liczbę miejsc i śpiewników. Ich przewidywania okazały się słuszne i zanotowano rekordową liczbę uczestników. Tegoroczny program obchodów został poszerzony. Chcąc jak najpełniej wyrazić swoją miłość do Ojczyzny oraz wdzięczność za możliwość świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, uczestnicy wzięli także udział w nabożeństwie modlitewnym w intencji Polski odprawionym przez ks. Bartłomieja Wilkosza oraz wysłuchali wykładu na temat udziału mieszkańców Starej Wsi w odzyskaniu niepodległości wygłoszonego przez doktora Przemysława Stanko - wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Potem rozpoczęło się wspólne śpiewanie, któremu przewodniczył szkolny chór oraz zespół muzyczny złożony z uczniów i absolwentów szkoły pod przewodnictwem Pani Iwony Koczanowicz. Wykonano wiele utworów pochodzących z czasów walk (m.in. Wojenko, wojenko; Przybyli ułani pod okienko; Rota) i tych nowszych, upamiętniających ofiarną walkę o Ojczyznę (m.in. Biały krzyż; Niepodległa, niepokorna; Żeby Polska była Polską). Wszyscy zgromadzeni byli pod wrażeniem talentów wokalnych i instrumentalnych młodzieży oraz panującej atmosfery – poczucia wspólnoty, wzajemnej życzliwości i radości. Uczczono także pamięć ks. Ignacego Zonia – kapłana niezłomnego ze Starej Wsi. Przedstawiono poświęconą mu prezentację. Zgromadzeni poznali również wyniki sondażu przeprowadzanego wśród uczniów, dotyczącego odpowiedzi na pytanie: Kto to jest patriota? Udzielone przez dzieci odpowiedzi pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość i zapewne napawały dumą zgromadzonych rodziców i dziadków. Na zakończenie Pani Dyrektor Halina Mąka podziękowała wszystkim uczestnikom i organizatorom za ich zaangażowanie i entuzjazm. Podkreśliła także ogrom pracy, jaką uczniowie włożyli w to, aby całość uroczystości wypadła tak imponująco.
Wieczornica stanowiła wyraz miłości do Ojczyzny i wdzięczności dla jej bohaterów, a także była doskonałą okazją do spotkania lokalnej społeczności i pogłębienia poczucia jedności narodowej. Wszyscy opuszczali budynek szkoły z gorącymi sercami i nadzieją, że za rok spotkają się w takim samym lub jeszcze liczniejszym gronie.
Fragmenty uroczystości;