• Dzień papieski 2009

• Rocznica Śmierci Jana Pawła II

,,...A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!.....
          teraz staję twarzą w twarz przed Tym, który Jest..."

Jan Paweł II-,,Tryptyk Rzymski".

Z okazji 4 rocznicy śmierci wielkiego Polaka, Sługi Bożego Papież Jana Pawła II
          - w piątek 3 kwietnia 2009 roku, nasza szkoła uczciła to wspomnienie specjalną akademią. Na tym spotkaniu obecni byli: Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, duchowni naszej parafii oraz wszyscy uczniowie.
          Scenariusz spotkania dostarczył uczestnikom wielu wzruszeń oraz był inspiracją do refleksji nad tym co w życiu ważne. W programie akademii znalazły się wątki życia i śmierci Papieża, utwory jego poezji, pieśni (w tym ulubiona papieska ,,Barka", ,,Ty tylko mnie poprowadź..", ,,Nie lękajcie się..", ,,Abba Ojcze.."), oraz projekcja medialna relacji Telewizyjnych z chwili śmierci papieża i jego pogrzebu: ,,Telewizja po śmierci Papieża", ,,Ostatnia minuta Papieża", ,,Wiadomości TVP".  Szczególnych wzruszeń dostarczyły reakcje wiernych przeżywających śmierć Ojca Świętego i ich świadectwa wiary. Na zakończenie, przed obrazem Jana Pawła II, młodzież utworzyła płonący krzyż ze zniczy i odśpiewała pieśń ,,Pokolenie J.P.II ".

Osoba Jana Pawła II skupia w sobie cechy wręcz zjawiska osobowościowego, o niespotykanej dotąd sile oddziaływania. Jego nauczanie i życie jest świadectwem promocji tych wartości, które kształtują ludzką kulturę. Stąd ta akademia wpisała się w klimat wielkopostnej zadumy i była dobrym wprowadzeniem do szkolnych rekolekcji.
          Akademię przygotowali uczniowie klasy VI a wraz z katechetą ks. Dariuszem Grocholą, oraz szkolny chór pod batutą Pana Aleksandra Boruckiego.