• Otwarcie boiska szkolnego

•  strona główna

Otwarcie Boiska Szkolnego

18.05.2008 r w naszej szkole odbyła się doniosła uroczystość, związana z oficjalnym otwarciem i oddaniem do użytku boiska sportowego. Boisko powstało w ramach ogólnopolskiego programu „Blisko Boisko ‘’ współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu, PZU i Urząd Gminy. W pierwszym roku istnienia programu, na terenie całego kraju wybudowano 100 takich boisk, - jedno z nich wybudowano w Starej Wsi.Uroczystość przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego pan Marek Młynarczyk i pani Dorota Młynarczyk. Na wstępie, dyrektor szkoły pani mgr Halina Mąka przywitała wszystkich gości, którzy przyjęli zaproszenie na niniejszą uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas radni Sejmiku Wojewódzkiego – Urszula Nowogórska i Grzegorz Biedroń. Władze Powiatu Limanowskiego ze Starostą Powiatu, panem Janem Puchałą, Wicestarostą Franciszkiem Dziedziną i Przewodniczącym Rady Powiatu panem Jacentym Musiałem. Władze Gminy Limanowa reprezentowali Wójt Gminy pan Władysław Pazdan, W-ce Wójt Franciszek Bieda, Przewodniczący Rady Gminy- Józef Oleksy, kierownik Wydziału RG iK pan Stanisław Piegza i Dyrektor GZOS z Limanowej pan M.Ziaja. Serdecznie powitano również dyrektorów sąsiednich szkół, proboszcza parafii w Starej Wsi księdza prałata Mariana Tyrkę, radnych, sołtysa Starej Wsi, oraz przybyłych mieszkańców. Uczniowie przedstawili ciekawe pokazy: piłkarskie, karate i pokazy cheerleaderek przygotowanych przez panią M. Garncarz. Punktem podsumowującym tę uroczystość były serdeczne podziękowania uczniów i rodziców złożone na ręce Wójta Gminy Limanowa pana Władysława Pazdana oraz wszystkich tych osób, które przyczyniły się do wybudowania boiska.

Oddanie do użytku boiska szkolnego w dniu 28 maja było ważne także  w innym wymiarze, bowiem w tym dniu w całej Polsce odbywały się Sportowy Turniej Miast i Gmin w którym Gmina Limanowa od lat aktywnie uczestniczy . tradycją stało się, że udział w sportowej rywalizacji i powstanie zachowanego stylu życia łączone jest z obchodami Dnia Dziecka, które w Gminie Limanowa organizowane są co roku pod hasłem: „ Wójt Gminy Limanowa Dzieciom’’. Także poświęcenie i otwarcie boiska w takim dniu jest największym prezentem, zwłaszcza dla dzieci.