• Zasady przyprowadzania i odbioru uczniów ze świetlicy

1. Nauczyciel prowadzący zajęcia w świetlicy odpowiada za bezpieczeństwo powierzonych mu uczniów od momentu ich wejścia do pomieszczenia świetlicy do momentu ich wyjścia ze świetlicy szkolnej.
          2. Rodzice (prawni opiekunowie) lub upoważnione osoby po odebraniu dziecka ze świetlicy biorą odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo od momentu wyjścia dziecka ze świetlicy szkolnej.
          3. Rodzice (opiekunowie prawni), którzy zdecydują, że ich dziecko będzie samodzielnie przychodziło do świetlicy szkolnej i samodzielnie ją opuszczało biorą na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swojego dziecka w drodze do świetlicy i po opuszczeniu świetlicy szkolnej.
          4. Uczeń zapisany do świetlicy szkolnej ma obowiązek samodzielnego zgłaszania się na zajęcia świetlicowe po swoich lekcjach. W przypadku nie zgłoszenia się ucznia, świetlica nie odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, którzy są zapisani na świetlicę ale nie zgłosili się na zajęcia świetlicowe chociaż są obecni w tym czasie w Szkole.
          5. Rodzice (opiekunowie prawni) lub upoważnione osoby wskazane przez rodziców, przyprowadzające ucznia do świetlicy mają obowiązek poinformować o tym nauczyciela prowadzącego zajęcia w świetlicy i osobiście przekazać ucznia pod opiekę nauczyciela. Nauczyciel zapisuje godzinę przyjścia ucznia do świetlicy na liście obecności przygotowywanej na dany dzień.
          6. Uczniowie samodzielnie przychodzący do świetlicy szkolnej mają obowiązek każdorazowo zgłosić swoje przyjście nauczycielowi prowadzącemu zajęcia na świetlicy szkolnej. Nauczyciel zapisuje godzinę przyjścia ucznia na świetlicę w liście obecności przygotowywanej na każdy dzień.
          7. Dzieci przebywające w świetlicy należy odebrać do godziny zakończenia pracy świetlicy.
          8. Obowiązkiem rodziców (prawnych opiekunów) jest odbieranie dziecka punktualnie. W przypadku gdy rodzice nie odbiorą dziecka do godziny zakończenia pracy świetlicy nauczyciel podejmuje działania związane ze skontaktowaniem się z rodzicami. W przypadku braku kontaktu z rodzicami ucznia nauczyciel kontaktuje się z policją w celu przekazania dziecka.
          9. Dziecko ze świetlicy mogą odebrać jedynie rodzice (prawni opiekunowie) lub upoważnione przez nich osoby, których dane podane zostały w karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy.
          10. W wyjątkowych sytuacjach, po uprzednim telefonicznym poinformowaniu nauczyciela przez rodzica, możliwy jest odbiór dziecka przez inną osobę jeśli posiada ona pisemne upoważnienie rodziców. Upoważnienie to przekazywane jest nauczycielowi prowadzącemu zajęcia w świetlicy, który dołącza je do listy obecności w danym dniu.
          11. Osoby odbierające dziecko ze świetlicy szkolnej są zobowiązane do poinformowania nauczyciela prowadzącego zajęcia w świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.
          12. Godzinę opuszczenia przez dziecko świetlicy nauczyciel odnotowuje na liście obecności, a osoba odbierająca dziecko ze świetlicy potwierdza ten fakt swoim czytelnym podpisem.
          13. Dzieci, które nie ukończyły 7-mego roku życia mogą być odbierane ze świetlicy wyłącznie przez rodziców (prawnych opiekunów) lub upoważnione przez nich osoby dorosłe, których dane wpisane są do karty zgłoszenia dziecka na świetlicę.
          14. Osoba upoważniona przez rodziców, w momencie odbioru dziecka powinna posiadać przy sobie dowód osobisty i na życzenie nauczyciela okazać go w celu potwierdzenia swojej tożsamości. W każdej sytuacji budzącej wątpliwości, nauczyciel ma obowiązek skontaktować się telefonicznie z rodzicem (opiekunem prawnym) dziecka.
          15. Prośby dotyczące nieodbierania dziecka przez jednego z rodziców muszą być poświadczone orzeczeniem sądowym.
          16. Po zajęciach świetlicowych samodzielnie mogą opuszczać świetlicę szkolną wyłącznie ci uczniowie, których rodzice wyrazili na to zgodę na karcie zgłoszenia ucznia do świetlicy.
          17. Uczeń, który po zajęciach świetlicowych samodzielnie wychodzi do domu, zgłasza swoje wyjście nauczycielowi.
          18. Godzinę opuszczenia przez ucznia świetlicy nauczyciel odnotowuje na liście obecności, a uczeń potwierdza fakt opuszczenia świetlicy swoim czytelnym podpisem.
          19. Dziecku, które samodzielnie opuszcza świetlicę szkolną nauczyciel prowadzący zajęcia na świetlicy nie może zezwolić na opuszczenie świetlicy o godzinie innej niż ta, która została zapisana przez rodziców (prawnych opiekunów) w karcie zapisu dziecka do świetlicy.
          20. Każda zmiana decyzji rodziców w kwestii pobytu dziecka w świetlicy i godziny opuszczenia świetlicy, innej niż ta podana na karcie zapisu dziecka do świetlicy, musi być przekazana w formie pisemnej z datą i czytelnym podpisem rodziców. Informację nauczyciel prowadzący zajęcia w świetlicy dołącza do listy obecności w danym dniu.