• Wyjazdy zawodoznawcze

Wyjazd edukacyjno-zawodowy

do Banku Spółdzielczego w Limanowej

W dniu 8 października 2019 młodzież szkolna z klas VII i VIII wraz z opiekunkami Magdaleną Cepielik i Kingą Tomaszek odwiedziła placówkę Banku Spółdzielczego w Limanowej, którego historia sięga 1877 roku, gdy Józef Mars założył Towarzystwo Zaliczkowe i Ochrony Własności Ziemskiej.

Wyjazd do firmy EMITER

We wtorek 1 października 2019 r. grupa uczniów z klasy VII i VIII szkoły podstawowej wraz z opiekunami: Kingą Tomaszek oraz Magdaleną Cepielik uczestniczyła w spotkaniu edukacyjno - zawodowym w firmie EMITER, która jest liderem w produkcji oraz sprzedaży złącz i rozdzielnic elektrycznych.

Wyjazd do Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru

Starostwa Powiatowego w Limanowej

We wtorek 24 września 2019 r. grupa uczniów z klasy VII i VIII szkoły podstawowej wraz z opiekunami: Magdaleną Cepielik oraz Kingą Tomaszek uczestniczyła w spotkaniu edukacyjno - zawodowym w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Limanowej.

ŚWIĘTO ZAWODÓW

W "MECHANIKU"

We czwartek 25 października 2018 r. uczniowie z klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej uczestniczyli w święcie zawodów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

Ucznowie mieli okzaję zapoznać się ze ofertą szkół z terenu powiatu limanowskiego ukierunkowanych na szkolnictwo branżowe (zawodowe).

Wyjazd EDUKACYJNO - ZAWODOWY

do firmy WIŚNIOWSKI

We wtorek 13 marca 2018 r. uczniowie z klasy II i III gimnazjum wraz z kolegami z Mordarki, którzy biorą udział w Programie SPInKa, wzięli udział w "Tygodniu z firmą Wiśniewski".

Firma Wiśniewski, która angażuje się w doradztwo zawodowe młodzieży, co roku organizuje dni otwarte w swojej siedzibie.

Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu zawodoznawczym w ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów (Program SPInKa).

PROGRAM SPOTKANIA:

1. Możliwości kształcenia w firmie Wiśniowski: praktyki zawodowe, kursy, staże.
          2. Potrzeby rynku pracy na przykładzie firmy Wiśniowski – zapotrzebowanie na pracowników   umysłowych i wykwalifikowanych pracowników fizycznych.
          3. Zwiedzanie firmy Wiśniowski: ekspozycji, produkcji oraz przejście kładką.

WYJAZD EDUKACYJNO - ZAWODOWY

DO PARKU TECHNOLOGICZNEGO 3.0 MMC BRAINVILLE

W piątek 10 listopada 2017 r. dwudziestu uczniów z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum uczestniczyło w wyjeździe edukacyjno - zawodowym do Parku Technologicznego MMC Brainville w Nowym Sączu, gdzie poznali nowoczesne technologie multimedialne oraz zawody związane z tą branżą.

Gimnazjaliści zwiedzili m.in.:

studio Motion Capture

studio dźwiękowe

Studio Druku i Skanu 3D

studio telewizyje

Studio Grafiki 2D i 3D

Wzięli, również udział w pokazowych zajeciach wprowadzających w tematykę grafiki 3D.