• 10 lat eTwinning

• W tym roku platforma eTwinning obchodzi swoje 10 urodziny. Niby nic szczególnego ale chyba powinniśmy się pochwalić, że nasza szkoła z eTwinning  pracuje już od kilku lat. Jesteśmy jedną z  wielu szkół, która dzięki tej platformie niemal co roku realizuje projekty edukacyjne w gimnazjum. Nasi uczniowie mają możliwość wykorzystać znajomość języków obcych (angielski, niemiecki) realizując projekty z kolegami z Europy.

Nie mniej jednak nie tylko uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności. Również i nauczyciele pracujący na  platformie eTwinning korzystając z zasobów i możliwości platformy mogą brać udział w kursach i seminariach online.  Dzięki temu rozwijają swój warsztat pracy oraz doskonalą swoje umiejętności z zakresu ICT, które udostępnia nam eTwinning. Mogą także należeć do grupy nauczycieli piszących wspólnie projekt edukacyjny tym bardziej, że obecnie eTwinning jest również częścią programu Erasmus +.

Mam nadzieję, że uda nam się także w obecnym roku szkolnym nawiązać współpracę z kolejnymi szkołami, by nasi uczniowie mogli się dobrze bawić ze swoimi europejskimi rówieśnikami. Dzięki platformie mogli rozwijać swoje umiejętności komunikacji w języku obcym, poznawali inne kultury i obyczaje oraz nauczyli się wykorzystywać zasoboby zgromadzone na platformie eTwinning.