• Jak oceniam na przedmiocie informatyka.

• Karta  informacyjna oceniania z przedmiotu  informatyka

Nauczyciel: mgr inż.  Kinga Tomaszek

Przedmiot: Informatyka

Co uczeń powinien przynosić na lekcję?

• podręcznik
          • przybory szkolne

1. Jak sprawdzam wiadomości i umiejętności?

Sprawdzian -  forma sprawdzenia wiedzy i umiejętności praktycznych

Kartkówka - krótka forma sprawdzenia wiedzy teoretycznej

Praca na lekcji - np. zadania praktyczne, ćwiczenia utrwalające;  aktywność i zaangażowanie na lekcji, inne wytwory.

Inne efekty pracy ucznia wykonywane poza zajęciami lekcyjnymi (np. prezentacje, projekty itp.)

1. Prace sprawdzające są obowiązkowe, zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem.
          2. Gdy uczeń był nieobecny na obowiązkowych sprawdzianach lub zalega z wieloma pracami praktycznymi z powodu swojej uzasadnionej nieobecności powinien nadrobić zaległości do 2 tyg.
          3. Uczniowie stosują się do regulaminu zasad  BHP w pracowni informatycznej, a jego znajomość potwierdzają własnoręcznym podpisem w zeszytach przedmiotowych.
          4. Każdy uczeń ma prawo do poprawy oceny niedostatecznej uzyskanej na sprawdzianie.
          5. Przy ocenie bierze się ponadto pod uwagę: prawidłową postawę przy komputerze, przestrzeganie zasad BHP, stopień zaangażowania i podejście do wykonywanych zadań, jakość wykonanej pracy, gospodarność, stopień samodzielności pracy, wkład pracy dziecka, umiejętność zastosowania wiadomości w praktyce, oddawania prac w wyznaczonym terminie.