• Jak oceniam

• KARTA   OCENY  UCZNIA KLASY IV, V, VI, VII, VIII

Przedmiot:  wychowanie fizyczne

Przy ustalaniu oceny z wychowania fizycznego bierze się pod uwagę przede wszystkim wysiłek wkładany przez ucznia w wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki tych zajęć, systematyczność udziału ucznia w tych zajęciach (uczeń nie korzysta zbyt często ze zwolnień) oraz jego aktywność w działaniach podejmowanych przez szkołę na rzecz kultury fizycznej.

Na początku roku szkolnego uczniowie i rodzice są informowani o wymaganiach edukacyjnych i sposobach sprawdzania wiedzy i umiejętności.

1.   Przygotowanie do lekcji : na zajęcia wf  uczniowie powinni przynosić strój sportowy (biała koszulka i  spodenki gimnastyczne) oraz obuwie na podeszwie z jasnej gumy.

2.    Jak  będę  sprawdzać  umiejętności uczniów ?

RODZAJ AKTYWNOŚCI

CO BĘDĘ OCENIAĆ

ILE RAZY W

SEMESTRZE

Zadania kontrolno - oceniające

Wykonanie próby sprawności ogólnej lub toru przeszkód z dokonanym pomiarem wyniku

Lekkoatletyka

Przebiegnięcie wyznaczonego dystansu w czasie, wykonanie rzutu wyznaczonym przyborem lub ocena wykonania elementu technicznego

Zespołowe gry sportowe

Zademonstrowanie wskazanych

przez nauczyciela elementów

technicznych z nauczanej gry

zespołowej

Gimnastyka

Wykonanie jednego lub kilku elementów technicznych z gimnastyki podstawowej, układu gimnastycznego lub tanecznego ( stopień trudności na poziomie danej klasy )

Aktywność sportowa

Przygotowanie do lekcji (strój sportowy), stosunek do przedmiotu,  zaangażowanie w

czasie lekcji, udział w zawodach sportowych

przynajmniej jeden raz na semestr

1.  Uczeń może być zwolniony z ćwiczeń fizycznych lub z zajęć wf na pisemną prośbę rodziców.
            W przypadku dłuższej niezdolności ( powyżej dwóch tygodni ) lub zwolnienia z wykonywania niektórych  ćwiczeń wymagane jest zaświadczenie lekarskie.
          2. Ocenę cząstkową uczeń może poprawić uzyskując kolejną wyższą ocenę z danego rodzaju aktywności.
          3. O uzyskaniu poszczególnych ocen uczniowie i rodzice są informowani przez wpis do dziennika lekcyjnego.
          4. Ocenę końcoworoczną uczeń może poprawić zdając egzamin przed komisją zgodnie z WSO.

4 września 2023 r.                                   mgr Marek Młynarczyk i mgr Dorota Młynarczyk