• Szkolny konkurs tenisa stołowego

•  strona główna

IV Szkolny Zimowy Turniej Tenisa Stołowego o puchar dyrektora szkoły

galeria fotograficzna

21 lutego 2012 roku odbył się po raz czwarty szkolny turniej tenisa stołowego. Fundatorem nagrody głównej, czyli pucharów dla uczniów Szkoły Podstawowej była Pani dyrektor szkoły mgr Halina Mąka a dla uczniów  Gimnazjum Pani dyrektor mgr Ewa Matras.

W turnieju brało udział 7 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 3 uczniów Gimnazjum.  Walka o I miejsce w Szkole Podstawowej była bardzo zacięta. O I miejsce wśród uczniów Szkoły Podstawowej walczyli Łukasz Bugajski   i Kamil Palacz.  O miejsce III walczyli ze sobą Krzysztof Bugajski oraz Paweł Tomaszek. W turnieju brali też udział Filip Włodarczyk, Michał Palacz a  także Marcin Tomaszek. Ostatecznie ze Szkoły Podstawowej

zdobywcą pucharu oraz I miejsce zajął Łukasz Bugajski z klasy VI
                                                 II miejsce Kamil Palacz z klasy V
                                                 III  miejsce Krzysztof Bugajski z klasy V
                                                 IV  miejsce Paweł Tomaszek z klasy IV
                                                 V miejsce Filip Włodarczyk z klasy V
                                                 VI miejsce Michał Palacz z klasy ….
                                                 VII miejsce Marcin Tomaszek z klasy I

O I miejsce wśród uczniów Gimnazjum walczyli Gabriela Michalik, Patryk Włodarczyk i Rafał Franczak. Patryk zwycięzca z tamtego roku walczył o utrzymanie tytułu najlepszego tenisisty szkoły jednakże losy potoczyły się inaczej. Zwycięzcą została
                                                 I miejsce Gabriela Michalik z klasy IIG
                                                 II miejsce Patryk Włodarczyk z klasy IIG
                                                 III miejsce Rafał Franczak z klasy IG

Zwycięzcy turnieju GRATULUJEMY

Organizator   Maria Kita

III SZKOLNY ZIMOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły spotkali się w ferie na Szkolnym Zimowym Turnieju tenisa stołowego o puchar dyrektora szkoły. Z roku na rok turniej cieszy się wśród uczniów coraz większą popularnością. W tym roku turniej przebiegał w dwóch kategoriach: dziewczynki i chłopcy. Do turnieju przystąpiły 4 dziewczynki. Najmłodszą z nich była Magdalena Młynarczyk z klasy II, Karolina Zoń z klasy III oraz Iwona Włodarczyk i Sylwia Kutaj z klasy V. Faworytką turnieju była Iwonka, ponieważ już w tamtym roku dzielnie walczyła o puchar z chłopcami. Wówczas nie zgłosiło się więcej dziewczynek, była jedyną dziewczynką  i w dodatku najmłodszym uczestnikiem. Zaskoczeniem dla wszystkich była mała Madzia z klasy II. Może nie dawała sobie rady z serwami, ale za to doskonale grała przy stole. Ostatecznie:

I miejsce zajęła Iwona Włodarczyk

II – Magdalena Młynarczyk

III- Karolina Zoń

IV- Sylwia Kutaj

W drugiej kategorii do turnieju przystąpiło 9 chłopców. Najmłodszy z nich Krzysztof Bugajski z klasy IV, Kamil Palacz z klasy IV, Łukasz Bugajski z klasy V , Bartek Kulig, Patryk Bulanda, Jarek Florek, Rafał Franczak z klasy VI oraz  Patryk Włodarczyk i Mariusz Mąka z klasy IG. Faworytem spotkania był Bartek Kulig. To właśnie Bartek już w poprzednim turnieju walczył o pierwsze miejsce. Niestety w tym roku prześladował go pech. Nie mniej jednak jego gra zasługuje na duże uznanie. Jego bardzo niskie serwy bardzo często pokonywały rywali. Dużą niespodzianką był Kamilek Palacz. Skutecznie sobie radził ze starszymi kolegami. Jego zdecydowana gra przyniosła mu II miejsce. Świetnie odznaczał się także najmłodszy Krzysiu Bugajski. Trochę pechowo przegrał swój pierwszy mecz ze swoim bratem Łukaszem, ale już następne wygrał ze starszymi od siebie kolegami. Najwięcej szczęścia w turnieju miał Patryk Włodarczyk, ponieważ nie mając przeciwnika dla siebie z pierwszego meczu wchodził do turnieju z tak zwanego pustego losu. I to szczęście już do końca rozgrywek go nie opuszczało. Ostatecznie:

I miejsce załął Patryk Włodarczyk

II - Kamilek Palacz

III – Bartek Kulig

IV Łukasz Bugajski

V Mariusz Mąka

VI Krzysiu Bugajski

VII Patryk Bulanda

VIII Jarek Florek

IX Rafał Franczak

Po tym udanym turnieju, życzymy młodym tenisistom -  sekcji tenisa stołowego na terenie naszej szkoły, do której zapewne nie jeden z uczniów chętnie by się zapisał i ciężko pracował – trenując, by wygrać w kolejnym roku Puchar Dyrektora szkoły. W tym roku fundatorem Pucharów była Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Halina Mąka oraz Pani Dyrektor Gimnazjum Ewa Matras.

Katarzyna Król i Maria Kita