• Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej

SERDECZNIE WITAMY NA STOŁÓWCE SZKOLNEJ

Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej

w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi

1. Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej zamieszczony jest w szkole na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły: spstarawies1.edupage.org w zakładce Świetlica i stołówka.

2. Ze stołówki mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziały przedszkolne.

3. Należność za korzystanie z obiadów w danym miesiącu oblicza się w następujący sposób: liczba dni nauki w danym miesiącu mnożona jest przez 6,00 zł (6,00 zł to  koszt jednego obiadu).

4. Zakupione obiady uczniowie spożywają na stołówce. Nie wydaje się uczniom zakupionych obiadów na wynos do domu.

5. Wpłaty na obiady przyjmuje Pani intendentka w gabinecie higienistki szkolnej - na 1 piętrze. Wpłat dokonują rodzice lub uczniowie w dniach i godzinach wyznaczonych przez Panią intendentkę.

6. Należność za korzystanie z obiadów w kolejnym miesiącu należy wpłacić w pierwszym tygodniu  danego miesiąca żywieniowego  lecz nie pózniej niż do 10-każdego miesiąca .

7. Odliczenia za czasową nieobecność ucznia w szkole w danym miesiącu i nie korzystanie przez niego w tym okresie z obiadów regulowane są przy dokonywaniu wpłaty na obiady na kolejny miesiąc, przy czym informacja o nieobecności ucznia w szkole musi być odpowiednio wcześniej zgłoszona przez rodziców do sekretariatu szkoły. Wyjątkiem są miesiące grudzień i czerwiec, gdzie nieobecność ucznia nie jest uwzględniana jako odpis  ze względu na rozliczenia końcowe : ( zamkmięcie roku kalendarzowego , zamknięcie roku szkolnego )

8. Informację o nieobecności dziecka w szkole i nie korzystaniu przez niego w tym okresie z obiadów rodzice zgłaszają osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 18 332 92 91. do godz. 10.00 dnia poprzedzającego tę nieobecność .

9. Nie uwzględniamy jednodniowych , niezgłoszonych nieobecności  jak również zwolnień w trakcie lekcji w danym dniu do odpisów ,  które przysługują państwu z racji dłuższej , zgłoszonej nieobecności zdiecka w szkole .

10. Warunkiem uwzględnienia odliczenia całości,  trwającej więcej niż jeden dzień nieobecność ucznia w szkole jest  odpowiednio wczesne poinformowanie o tej nieobecności tj. najpóźniej do godziny 1000 w dniu poprzedzającym tę nieobecność. W takim przypadku odliczenie przysługuje za wszystkie dni zgłoszonej nieobecności.

11. W przypadku wyjazdu lub zorganizowanego wyjścia uczniów nieobecność tych uczniów na obiedzie nauczyciel organizujący ten wyjazd zgłasza intendentce na 3 dni przed terminem wyjazdu.

12. Obiady wydawane są na czterech  przerwach obiadowych w następujących godzinach:

od 1100do 1120 uczniowie klas IB, III, oddziały przedszkolne OC, OD

od 11 30do 1150 oddziały przedszkolne OA, OB

od 1205do 1225  uczniowie  klas IV, VA, VB, VI

od  1310do 13 25  uczniowie kl I A, II, VII, VIII A, VIII B

W szczególnych przypadkach możliwa jest zmiana godzin wydawania obiadów dla poszczególnych klas. O tym fakcie uczniowie konkretnej klasy zostaną na bieżąco poinformowani.

13. W czasie spożywania przez uczniów obiadów wyznaczeni w harmonogramie dyżurów nauczyciele pełnią dyżur na jadalni szkolnej.

14. Niewłaściwe zachowanie ucznia w stołówce szkolnej zgłaszane jest wychowawcy, który powiadamia o tym fakcie rodziców ucznia.

Stara Wieś 01.09.2022r.