• Postępowanie w przypadku zgłoszenia szkody NNW „Oświata”

ZGŁOSZENIA MOŻNA DOKONAĆ:

• 22 469 69 69 (w dni powszednie w godzinach 8.00 –18.00)

• Centrum Indeksacji Dokumentów Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group

ul. Równoległa 4a

NIEZBĘDNE INFORMACJE PRZY ZGŁASZANIU SZKODY:

• Seria i numer polisy, z której będzie zgłaszana szkoda albo szczegółowe dane placówki oświatowej;
          • Data, godzina i miejsce wypadku;
          • Dane osobowe Poszkodowanego;
          • Dane osobowe opiekuna prawnego;
          • Dane teleadresowe opiekuna prawnego;
          • Okoliczności zaistnienia wypadku;
          • Dane jednostki policji i innych służb, interweniujących na miejscu zdarzenia;
          • Dane kontaktowe do ewentualnych świadków zdarzenia;
          • Rodzaj doznanych obrażeń ciała.

1. Konsultant Biura Obsługi Klienta GoContact przyjmuje zgłoszenie szkody wraz z ewentualnie załączoną do niej dokumentacją.
          2. Zgłoszeniu zostaje nadany numer zgłoszenia i wraz z nim przekazywany jest do Zespołu Likwidacji Szkód, gdzie wyznaczony zostaje Likwidator je obsługujący.
          3. Likwidator kontaktuje się z osobą zgłaszającą szkodę i ustala szczegóły, codo wymaganych dokumentów oraz dalszego postępowania.

NIEZBĘDNE INFORMACJE PRZY ZGŁASZANIU SZKODY:

1. Druk zgłoszenia szkody, podpisany i wypełniony. Druk zgłoszenia szkody dostępny jest na stronie https://www.wiener.pl/pl-nnw-oswiata-doc
          2. Wypełnione i podpisane oświadczenie opiekuna (w przypadku osoby nieletniej).
          3. Dokumentacja medyczna z przeprowadzonego leczenia, w tym w szczególności z udzielenia pierwszej pomocy bezpośrednio po zdarzeniu; dokumentacja musi zawierać diagnozę lekarską i potwierdzać związek przyczynowo –skutkowy pomiędzy wskazanym zdarzeniem a doznanym urazem.
          4. Rachunki i dowody opłat (w przypadku roszczeń dotyczących zwrotu kosztów leczenia).

Pełen katalog dokumentów zależny jest od rodzaju zdarzenia. Ostateczną listę wymaganych dokumentów określa Likwidator prowadzący daną sprawę.