- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
- Święto Szkoły 2015
- Noc naukowców
- Narodowe Święto Niepodległości
- Wyróżnienie naszej uczennicy w powiatowym konkursie ekologiczmnym
- Sukces naszych uczniów w III Powiatowym Konkursie Krajoznawczo-Ekologiczno-Przyrodniczym
- Integracyjne spotkanie z Weroniką Odziomek
- XV Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej zakończony… sukcesem naszych uczennic
- Betlejem jest wśród Nas
- Dzień Babci i Dziadka
- Przegląd kolęd i pastorałek
- Link do przyszłości
- Spotkanie z funkcjonariuszem Policji
- ZOSTAŃ OLIMPIJCZYKIEM
- Krakowski koncert „Siła miłości” z udziałem naszej uczennicy Magdaleny Mól
- XII POWIATOWA GIMNAZJADA 2015
- W hołdzie niezłomnemu kapłanowi - ks. Ignacemu Zoniowi
- Wspomnienie św. Jana Pawła II
- Sukces ucznia klasy V - Filipa Biernata w Małopolskim Konkursie Tematycznym "Skarby przyrody i ich ochrona"
- Link do przyszłości
- ZNAJ ZNAK - KONKURS HISTORYCZNY
- „Poezja to My…”
- EGZAMIN GIMNAZJALNY
- Narodowe Święto Niepodległości
- Święto rodziny
- Święto Babci i Dziadka w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi
- Dzień Ziemi
- Kółko przyrodnicze w Ogrodzie Botanicznym
- Wycieczka do Warszawy
- Szkolny Piknik Rodzinny w ZS Nr 1 w Starej Wsi
- Zdobywamy Babią Górę
- Świadkowie Jezusa
- Radość pomagania… 3 lata wolontariatu
- Finał SKO 2015/2016
- Pożegnanie absolwentów 2015/2016
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016
ZOSTAŃ OLIMPIJCZYKIEM
ZOSTAŃ OLIMPIJCZYKIEM
W piątek 20 maja 2016 r. w ramach akcji „Zostań Olimpijczykiem”, w naszej szkole odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z panem Pawłem Zygmuntem - łyżwiarzem szybkim, olimpijczykiem, wielokrotnym mistrzem Polski.
Podczas prelekcji mistrz olimpijski przybliżył dzieciom i młodzieży historię igrzysk olimpijskich oraz historię udziału polskich sportowców w igrzyskach. Wyjaśnił różnicę między olimpiadą a igrzyskami. Opowiedział o tradycyjnej ceremonii jaką jest sztafeta ze zniczem olimpijskim oraz w jaki sposób ogień olimpijski jest wzniecany.
W bardzo przekonujący sposób mówił uczniom jak stać się mistrzem w swojej dziedzinie - wystarczy tylko uwierzyć w siebie i być wytrwałym w osiąganiu celów. Podkreślił, że w życiu każdy może być olimpijczykiem, należy tylko postępować zgodnie z zasadą kalos kagathos , którą kierowali się pierwsi olimpijczycy w starożytnej Grecji. Słowa te z języka greckiego oznaczają piękny i dobry. Są one podstawą wychowania przez sport i polegają na tym, aby dbać o równowagę swojego rozwoju zarówno w sferze fizycznej, jak i intelektualnej.
Na zakończenie Pan Paweł zachęcał uczniów do udziału w konkursie dotyczącym wiedzy o igrzyskach olimpijskiej. Zapewnił, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a w tym najważniejsza - wyjazd do Brazylii na Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro.
Wystarczy zalogować się na stronie www.zostanolimpijczykiem.pl., odpowiedzieć na pytania i oczekiwać pomyślnego losowania. A marzenia się spełniają.
Po prelekcji uczniowie ustawili się w długiej kolejce do Pawła Zygmunta, aby zrobić sobie z nim zdjęcie i selfie :) oraz po autografy.
Zostań Olimpijczykiem to akcja sportowo- edukacyjna, której głównym założeniem jest oddziaływanie poprzez autorytety gwiazd sportu na budowanie wysokiej samooceny wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja sportu i aktywności fizycznej, a także idei olimpijskiej. Organizatorami i ambasadorami tej akcji są Katarzyna i Paweł Zygmuntowie oraz Leszek Blanik. Patronat nad Programem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski, Fundacja Milion Marzeń, Fundacja Lotto oraz Poczta Polska. Akcja obejmuje swoim zasięgiem 120 szkół i 38 tyś. uczniów.
Pan Paweł Zygmunt czterokrotnie reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich: w Lillehammer w 1994, Nagano w 1998, Salt Lake City w 2002 i Turynie w 2006. Jest 40-krotnym mistrzem Polski na dystansach 1000 m., 1500 m., 3000 m., 5000 m., 10 000 m. w wieloboju łyżwiarskim oraz rekordzistą Polski na dystansach 3000 m., 5000 m., 10 000 m. i w wieloboju łyżwiarskim. Zajął 2. miejsce na mistrzostwach Europy w Erfurcie w 2002 r. na dystansie 10 000 m., a także 3. miejsce na mistrzostwach świata w 2002 r. w Heerenveen na dystansie 10 000 m. oraz na mistrzostwach Europy w 2003 r. na 5000 m.
W 2006 r. zakończył karierę zawodową. Jest członkiem Komisji Technicznej Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Działa również w Polskim Komitecie Olimpijskim.