- Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017
- XXXIV Złaz Turystów Górskich Golców
- Święto Szkoły
- Strażacy w szkole
- „Święty Jan Paweł Papieżem miłosierdzia”
- Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości oraz ślubowanie kl. I gimnazjum
- XV edycja KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
- Mikołaj w naszej szkole!
- „Bezpieczniej na drogach w powiecie Limanowskim 2016”
- Kolęda 2016
- Dzień Babci i Dziadka
- Spotkanie z podróżnikiem
- MAGICZNA KRAINA BAŚNI
- Przestrzeń kolor światło - wystawa
- Etap szkolny Konkursu Recytatorskiego Poezja to MY. Jan Brzechwa – Czarodziej Słowa
- Żołnierze Wyklęci, pamiętamy!
- I Gminny Konkurs Recytatorski Poezja to MY. Jan Brzechwa – Czarodziej Słowa
- Międzyszkolny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej
- Ja i moi uczniowie
- Konkurs Zawód nie Zawodzi
- Szkolna wycieczka do Wrocławia
- Dzień Ziemi
- KRAKÓW nauką stoi ...
- Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- Niezwykła podróż do Państwa Środka
- Teatr Młodego Pokolenia
- Wycieczka klasy IV do Krakowa
- Dzień biblioteki i świetlicy
- II Szkolny Piknik Rodzinny w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi
- Bezpieczne wakacje
- Pożegnanie trzecioklasistów
- Sukcesy naszych uczniów
- Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
KRAKÓW nauką stoi ...
KRAKÓW nauką stoi… - wycieczka szkolna kl. I G
Dzień po długim majówkowym odpoczynku, a dokładnie 5 maja w piątek, wyruszyliśmy poznawać naszą dawną stolicę, a dokładnie jej naukowe i artystyczne oblicze. Zwartą grupą na czele z naszymi opiekunkami – panią Kingą Tomaszek i panią Iwoną Koczanowicz przespacerowaliśmy raźnym krokiem przez Kazimierz, aby dotrzeć do wrót dawnej zajezdni tramwajowej, w której obecnie mieści się Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Tam poznaliśmy historię miasta od strony zabytkowych konnych tramwajów, a także kawałek historii polskiej motoryzacji. Dzięki stałej interaktywnej wystawie mogliśmy na nowo odkrywać prawa fizyki: burzyliśmy i budowaliśmy basztę, własnymi siłami „wywindowaliśmy” bliską nam osobę przy pomocy koła deptakowego, rozwiązywaliśmy zagadkę wież Hanoi, czy też podnosiliśmy samodzielnie 115 - kilogramowy silnik. Wszystko to dało nam przedsmak doświadczeń, jakie czekały na nas w pewnym Ogrodzie…
W Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, bo o nim tu mowa, czekały na nas cztery główne sektory: optyki, akustyki, mechaniki i hydrostatyki. Oprócz tego mogliśmy gołą stopą przejść po ogródku fakturalnym, a także zagrać w grę w Lem - biryncie. Mimo wszystko sprzężone ze sobą huśtawki cieszyły się wśród nas największą popularnością, a moc polisensorycznych bodźców zaprowadziła nas do gospody KOKO, gdzie udaliśmy się zaspokoić nasz całkiem przyziemny głód.
Po mile spędzonym czasie wolnym na Rynku w Krakowie wznieśliśmy się nieco wyżej, ku chmurom, a dokładnie wylądowaliśmy na piętrze w Sukiennicach, gdzie mieści się najstarsze krakowskie muzeum – obecnie oddział Muzeum Narodowego. Po Galerii Sztuki Polskiej XIX w. oprowadzała nas pani Renata Osowska, bardzo przyjemnie opowiadając nam o najważniejszych dziełach, które mogliśmy oglądać. Niewątpliwie, na każdym z nas ogromne wrażenie wywołało bliskie spotkanie
z „Hołdem pruskim” Jana Matejki.
Była to jednak lekcja historii sztuki, a jak na prawdziwą lekcję przystało (żeby nie było nudno
i łatwo), mieliśmy do wykonania zadania, którym rzecz jasna dumnie stawiliśmy czoła.Po dniu pełnym nauki, zmysłowych doznań, artystycznych wrażeń i spotkania ze szczurami udaliśmy się w stronę Starej Wsi. Ale…nie, nie, nie - nie ominęliśmy po drodze stałego punktu każdej klasowej wycieczki, czyli „restauracji pod złotymi łukami” ;). Racząc się przyjemnym podwieczorkiem kolekcjonowaliśmy wspomnienia w świetle zachodzącego za horyzontem słońca…
Klasa I gimnazjum wraz z opiekunami