Ogród twórczości
Cykl zajęć pod tytułem "Ogród twórczości" ma na celu rozwiajanie wśród uczestników kompetencji uniwersalnych. Zajęcia realizowane są w ramach projektu "Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów ze szkół z terenu Gminy Limanowa".
Uczestnicy - uczniowie z kl. 4b oraz 5; Opiekun: Kinga Tomaszek
Piniata :)
Spotkanie przedświąteczne
Spotkanie 1. (09.10.2020)
Dzieci mogły wyzwolić emocje jakie im tego dnia towarzyszyły oraz poruszyć swoją wyobrażnię. Szukaliśmy w naszych pracach odpowiedzi: Jak rozumiesz wyrażenie: ogród tworczości, z czym Ci się to kojarzy? Miały do wykorzystania: kartki A3, farbki, jednorazowe rękawiczki oraz swoje dłonie :). Następnie usiedliśmy do stanowisk komputerowych i projektowaliśmy ozobny napis - tutuł naszych zajęć. Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy:
Spotkanie 2. (16.10.2020)
Dzisiaj zaczynamy tworzenie Lapbooka. Wykorzystując materiały jakimi dysponujemy oraz możliwość wyszukania potrzebnych informacji w sieci i możliwość ich wydrukowania (uczymy się również szukać wiarygodnych i sprawdzonych informacji oraz korzystać z urządzeń drukujących i skanujących) będziemy tworzyć Lapbook.
A co to lapbook? Jest to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie teczka, większa kartka (A3) z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Co może zawierać lapbook? Lapbook może zawierać właściwie wszystko: wykresy, terminy, opowiadania, zagadki, miarki, zdjęcia. Świetnie sprawdzają się w nim elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy, miarki, itd. Oczywiście im więcej opcji zawiera dany lapbook tym ciekawiej, im więcej zmysłów angażuje i im więcej opcji obsługi daje, tym bardziej interesująco. Można wykorzystywać papier zadrukowany z jednej strony, opakowania kartonowe, patyczki po lodach albo stare podręczniki, gazety itp.
No to do dzieła:)
Spotkanie 3. (22.01.2021) - 2h
Na dzisiejszych zajęciach kończyliśmy nasze Lapbooki. Nastepnie odkrywaliśmy świat nowych technogii w kreatywny i bezpieczny sposób dzieki "Stefanowi" . A "Stefan" to nasz Photon Robot. Photon Robot to pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija sie razem z dzieckiem. Jego umiejętności są ściśle uzależnione od postępów dziecka. Kiedy wyciągamy robota z pudełka… nie potrafi on zupełnie nic. Dzieci wcielają się w postać mentorów, a ich zadaniem jest pomóc Robotowi nauczyć się wszystkiego od podstaw – jak się poruszać, jakie mamy kolory, jak reagować na interakcję z otoczeniem przy pomocy czujników, w które robot jest wyposażony.
źródło: https://photon.education/pl/home/