Przyszła do nas wiosna!

Na korytarzu, w klasie, w szkolnej stołówce mogliśmy spotkać uczniów, którzy dnia 19 marca ubrali się w kolory Ziemi, aby za namową Szkolnego Samorządu uczcić w ten sposób początek wiosny.

8 marca - Dzień Kobiet

Mój ulubiony bohater- akcja Samorządu Uczniowskiego

Dnia 5 marca przez szkolny korytarz sunął barwny korowód ulubionych postaci, w które wcielili się uczniowie naszej placówki. Byli wśród nich bohaterowie książek, komiksów i gier komputerowych. Dzieci dołożyły wiele starań, by realnie zaprezentować Nikę z lektury, SpiderMaana czy Królewnę Śnieżkę albo Smerfa czy Shreka. Kostiumy i charakteryzacja wiernie oddawały postacie, które są idolami współczesnej młodzieży, cieszy fakt, że wśród ulubionych bohaterów znajdują się nadal: Ania z Zielonego Wzgórza, Tomek Sawyer czy Kapitan Huck.

*******************************************************

Akcja "dokarmiamy ptaki zimą"

Akcja dokarmiania pataków zimą to wspólna inicjatywa LOP-u oraz Samorządu szkolnego. Ich członkowie rozpropagowali tę ideę wśród rówiesników. Udział w niej biorą uczniowie klas 0-8. Młodsi i starsi wychowankowie przynoszą pokarm dla ptaków, a członkowie LOP i SU systematycznie uzupełniają nim karmnik znajdujący się na podwórku szkolnym. Nasi skrzydlaci przyjaciele z pewnościa docenią zaangażowanie dzieci.

Akcja Samorządu Uczniowskiego – Poczta Walentynkowa

Dnia 9 lutego w naszej szkole działała Poczta Walentynkowa. Członkowie Szkolnego Samorządu nie nadążali  w rozdawaniu pocztówek  z serduszkiem.

Rekordowa ilość kolorowych wyznań zapełniła po brzegi wystawioną od poniedziałku skrzynkę. Najwięcej miłych słów zostało napisanych dla dzieciaków z klasy Oa!

*******************************************************

W roku szkolnym 2023/2024 do Rady Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:

• Przewodniczący - Franciszek Ślazyk  (VII A)
        • Zastępca Przewodniczącego - Patrycja Czaja (VII B)
        • Skarbnik - Bartłomiej Krzyżak (VI A)
        • Kronikarze - Magdalena Dziobek (IV A), Aleksandra Kurnyta (V A), Błażej Wyżycki (V A)

Nie zapominajmy, że Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły, a osoby wymienione powyżej są ich reprezentantami.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku jest Pani Beata Smorońska Janczy.

• Życzę ogromnych sukcesów
            i liczę na Wasze zaangażowanie :)

• ******************************************************************

Dzień bez plecaka - akcja Samorządu Uczniowskiego

Dzień bez plecaka, a właściwie Dzień Uśmiechu- to kolejna akcja Samorządu Szkolnego. Pomysłowość naszych uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania. Na szkolnych korytarzach pojawiła się młodzież, która swoje zeszyty i książki przyniosła w tym dniu w poszewce na poduszkę, nosidełku dla dzieci, garnku, pokrowcu na wiolonczelę. Co odważniejsi uczniowie swoje przybory przywieźli na rowerze czy na taczkach, czym wzbudzili zainteresowanie nie tylko szkolnej społeczności, ale też mieszkańców wsi.

To był wesoły dzień, kolejne akcje samorządu już wkrótce!

***********************************************************************************************************************

Mikołajki

Okres świąteczny to szczególny, magiczny czas. Dnia 6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził długo oczekiwany, miły gość, dobry znajomy samorządu szkolnego. Wraz ze swoim kolorowym orszakiem przemierzał szkolne korytarze i rozdawał prezenty grzecznym dzieciom. Wszyscy uczniowie odpowiednio przygotowali się na przyjęcie św. Mikołaja ubierając odpowiedni strój, co gwarantuje im zwolnienie z pytania.