• Działalność Samorządu 2019/2020

WALENTYNKI 2020

Dziś 14 lutego, to dzień św. Walentego! W szkole walentynki rozdajemy, wszyscy się dobrze czujemy. Każdy chłopak i dziewczyna o miłości przypomina.  Zamiast siedzieć dzisiaj w złości, lepiej myśleć o miłości.

W ten wyjątkowy dzień uczniowie naszej szkoły rozdali sobie walentynki, a poprzez czerwony strój podkreślili, że dziś jest święto zakochanych.

ORSZAK TRZECH KRÓLI!

9 stycznia 2020 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole Orszak Trzech Króli. W orszaku wzięli udział przedstawiciele wszystkich Samorządów klasowych. Wspólny śpiew kolęd i piękne stroje, w które przebrali się uczniowie, pozwoliły na podtrzymywanie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, oraz na pogłębienie ducha wspólnoty.

MAMY ŚWIĘTA!

Samorząd Uczniowski z okazji świąt Bożego Narodzenia składa całej społeczności szkolnej najlepsze życzenia. Niech w tym wyjątkowym okresie, nie zabraknie życzliwości, pokoju i radości. Niech doświadczenie żłobka betlejemskiego otworzy nasze serca na drugiego człowieka. Niech ustaną gniewy i spory. Słowa i gesty niech będą pełne miłości.

Chwała na wysokości Bogu,
          a na Ziemi pokój ludziom dobrej woli.

Wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną!

W klasach I-III:

Miejsce I – klasa II i IIIa

Miejsce II – klasa I i IIIb

W klasach IV-VIII:

Miejsce I – klasy VIb i IV

Miejsce II – klasa V

Miejsce III – klasa VIa

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował ,,Mikołajki’’. Szkołę odwiedził św. Mikołaj i rozdał prezenty. Dla najmłodszych klas spotkanie z Mikołajem było ogromnym przeżyciem. Z okazji ,,Mikołajek’’ przeprowadzono również akcję ,,Czapka św. Mikołaja’’. Uczniowie, którzy ubrali coś związanego ze strojem św. Mikołaja nie byli odpytywani. W rolę św. Mikołaja, wcielił się absolwent naszej szkoły Marcin Twaróg.

Wszyscy liczymy, że za rok Mikołaj również odwiedzi naszą szkołę.

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa w Limanowej. W środę 27 listopada do naszej szkoły przyjechała Pani Elwira Plata będąca leśnikiem. Przedstawiła prelekcję na temat życia lasu i jego mieszkańców w okresie zimowym.

Pani Elwira zwróciła szczególnie uwagę na właściwe dokarmianie ptaków. Dzieci usłyszały m.in., że nie należy przy dokarmianiu używać chleba, czy też warzyw, które podczas gotowania zetknęły się z solą. To spotkanie było okazją do ogłoszenia przez SU akcji „Dokarmiamy Ptaki”.

DZIAŁANIA W RAMACH SUPER KLASY

Dzień Uśmiechu, Polski wrzesień 1939 r., Konkurs Pieśni Patriotycznej. Te trzy wydarzenia łączy jedna całoroczna akcja pod nazwą Konkurs na „Super klasę”. Konkurs został zapoczątkowany w ubiegłym roku. Każda klasa bierze udział w różnych wyzwaniach ogłaszanych przez SU.

Nagrodą w konkursie jest puchar „Super klasy” oraz nagroda pieniężna. W tym roku konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach; klasy od I-III i od IV-VIII. Nowością jest kategoria I-III. SU widząc duże zainteresowanie wśród wszystkich uczniów konkursem, a szczególnie pośród młodszych uczniów, którzy pierwotnie nie mogli brać udziału w konkursie, postanowił za zgodą Pani dyrektor utworzyć odrębną kategorię.

Wszystkim klasom życzymy dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji i zdobycia I miejsca.

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH NAUCZYCIELACH

Listopad to czas pamięci o naszych zmarłych. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły kolejny raz wyrazili swoją pamięć o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły. Podczas wizyty na cmentarzu Samorząd Uczniowski złożył znicze oraz symboliczne epitafium: „Ludzie  żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich myśląc i kochając”.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W naszej szkole Święto Edukacji Narodowej jest połączone ze Świętem Szkoły oraz ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Ten wyjątkowy dzień jakim jest 14 października był dla uczniów naszej szkoły okazją do wyrażenia swojej wdzięczności nauczycielom i wychowawcom. W tym dniu bowiem obchodzą oni swoje święto. Godna pochwały była inicjatywa SU mająca na celu wysłanie życzeń do byłych pracowników naszej szkoły. Nauczyciele emeryci mieszkający na terenie sołectwa Stara Wieś – Rola nie kryli wzruszenia kiedy do ich drzwi zapukali uczniowie i przekazali im życzenia.

Samorząd Uczniowski składając życzenia podkreślił zaangażowanie
          i trud nauczycieli  włożone w wychowanie młodego pokolenia.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W poniedziałek 2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. Jak co roku zgromadziliśmy się w kościele parafialnym na Mszy św., która odprawił ks. Bartłomiej Wilkosz. Następnie przeszliśmy na sale gimnastyczną. Klasa VII przedstawiła akademię, a Pani dyrektor Halina Mąka oficjalnie otworzyła Rok Szkolny 2019/2020. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z wielką radością powrócili z wakacji, aby zdobywać wiedze i umiejętności.