• Osiągnięcia 2017/2018

• II miejsce w gminie dziewczynek z podstawówki w mini koszykówce!

8 stycznia 2018 r.  na hali przy Zespole Szkół w Pasierbcu odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Mini Koszykówce Dziewcząt – Igrzyska Dzieci. Do rywalizacji zgłosiły się tylko trzy drużyny – SP Mordarka, SP Pasierbiec oraz nasza drużyna.

Naszym dziewczynkom tym razem nie udało się zdobyć 1 miejsca ale zacięcie walczyły o to miejsce z drużyną z Mordarki. Emocji w tym meczu nie brakowało..Z olbrzymią przewaga pokonały drużynę z Pasierbca. Gratulujemy naszym dziewczynom ostrej, sportowej rywalizacji.

Skład: Emilia Biernat, Karolina Więcek, Aleksandra Pałka, Twaróg Katarzyna, Justyna Włodarczyk, Klaudia Bochenek, Magdalena Bednarczyk, Dębska Natalia, Dębska Ewelina, Kita Julia, Kulpa Klaudia, Rosiek Maria, Ubik Kinga

Starówka Jedynka - znaczy pierwsi!!!

14 grudnia br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Pasierbcu zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Limanowa w koszykówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: Pasierbiec, Mordarka, Stara Wieś I, Siekierczyna I.

Zawody rozegrano w systemie każdy z każdym. Nasza drużyna przystąpiła do zawodów z zadaniem obronienia po raz kolejny z rzędu tytułu mistrza gminy. Wywiązała się z tego zadania bardzo dobrze, wygrywając z dużą przewagą punktową wszystkie mecze.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce –SP Stara Wieś  I

II miejsceSP Mordarka

III miejsce – SP Siekierczyna 1

IV miejsce – SP Pasierbiec

XX Bieg Niepodległości Młynne 2017

Tradycyjnie jak co roku uczniowie naszej szkoły w dniu 8 listopada 2017 r. licznie wzięli udział w XX Biegu Niepodległości w Młynnem. Bieg Niepodległości rozpoczął się  uroczyście „Mazurkiem Dąbrowskiego”.  Zawody odbyły się w  18 kategoriach  indywidualnych biegów  przełajowych oraz sztafet  szkolnych.

Z naszej szkoły uczestniczyło 26 uczniów z klas II - VII.  Chociaż było zimno i wietrznie, to nasi uczniowie świetnie sobie poradzili. Przywieźliśmy puchary, medale i wiele dyplomów prawie w każdej kategorii wiekowej.

Wszyscy najlepsi  otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano wiele atrakcyjnych nagród. Obok piłek był różnego rodzaju sprzęt sportowy a nawet biurka szkolne.

Wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Wiktoria Wątroba klasa 2 – IV miejsce

Paweł Ślazyk klasa 2 – V miejsce

Michał Pałka klasa 3 – II miejsce

Krzysztof Ubik klasa 2 - III miejsce

Karina Mamak klasa 4 a – I miejsce

Maria Mąka klasa 4 b  – VI miejsce

Jakub Krzeszowiec klasa 4b – II miejsce

Natalia Dębska klasa 5 – I miejsce

Postrożny Konrad klasa 5 - VII miejsce

Aleksander Kłak klasa 6 – VII miejsce

Klaudia Biedroń klasa VII – VII miejsce

Michał Palacz klasa VII – III miejsce

Marcel Franczak klasa VII – IV miejsce

Nasze dziewczyny mistrzyniami w halowej piłce nożnej!

Dziewczęta ze Starej Wsi nr 1 mistrzyniami w halowej piłce nożnej! - zdjęcie główne

4 października br. roku  na hali w Rupniowie odbyły się zawody gminne w halową piłkę nożną dziewcząt ur. 2002/03/04.. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny: Stara Wieś nr 1, Siekierczyna nr 1, Mordarka i Rupniów. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” 2 x 7 minut. Nasza drużyna jako pierwsza stanęła do walki i nie przegrała żadnego meczu

Ostatecznie po rozegraniu wszystkich sześciu spotkań i podliczeniu punktów klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce – Stara Wieś nr 1

II miejsce – Mordarka
          III miejsce – Rupniów
          IV miejsce – Siekierczyna nr 1

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca zostały dodatkowo wyróżnione pucharami. Podsumowania Turnieju oraz wręczenia nagród dokonali Władysław Pazdan– Wójt Gminy Limanowa oraz Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.

Nasza drużyna grała w składzie: Bugajska Karolina, Janik Anna, Kita Aneta, Mąka Ewa, Młynarczyk Magdalena, Nowak Gabriela, Setlak Monika, Talarczyk Aleksandra, Trojanowska Izabela, Wąsik Katarzyna, Więcek Dorota.

Dziewczynki zagrają w zawodach powiatowych, które odbędą się 9 października w Mszanie Dolnej. Trzymamy kciuki!!!!!

III miejsce dziewczynek z gimnazjum w koszykówce

25 pażdziernika 2017 r