• Osiagnięcia 2013/2014

Turniej „Orlika” 2013

We wrześniu bieżącego roku odbyła się IV edycja „Turnieju Orlika”. Nasza szkoła brała w nim udział w kategorii chłopców z rocznika 2000 (klasa I gimnazjum). Eliminacje gminne odbyły się na „orliku” w Męcinie. Brało w nich udział sześć drużyn z terenu Gminy Limanowa. Nasza drużyna okazała się najlepsza i bez trudu awansowała do drugiego etapu rozgrywek.

W Mszanie Górnej, gdzie odbywał się II etap turnieju zjawiły się także zespoły spoza terenu powiatu limanowskiego (z Pcimia i Wiśniowej). Również w tym etapie nasi chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i bez trudu awansowali do kolejnego szczebla, zdobywając w turnieju trzynaście bramek, tracąc tylko jedną.

Do III etapu eliminacji wojewódzkich, który odbył się w Jodłowniku stawiły się cztery zespoły: z Myślenic, Sadka – Kostrzy, Przyszowej i Starej Wsi I. Niestety na tym etapie zespoły okazały się zbyt mocne aby je pokonać. Udało się wywalczyć remis z drużyną z Przyszowej, ale nie zapewniło nam to awansu do finałów wojewódzkich, który wywalczyły Myślenice i Sadek – Kostrza.

Pomimo porażki, był to największy nasz sukces w tym turnieju jak również we wszystkich turniejach piłkarskich w których nasza szkoła brała udział. Na uwagę zasługuje heroiczna wręcz gra naszego bramkarza Artura Grabowskiego, który swoimi interwencjami wprawił w zachwyt innych uczestników rozgrywek.

Skład drużyny:

1. Palacz Kamil  (kapitan)
          2. Grabowski Artur
          3. Liptak Mariusz
          4. Więcek Sebastian
          5. Włodarczyk Filip
          6. Twaróg Tomasz.
          7. Postrożny Mateusz
          8. Lis Piotr

Halowa piłka nożna dziewcząt

Szkoła Podstawowa

Dnia 30. 09. 2013. W hali sportowej Zespołu Szkół w Mordarce odbyły się mistrzostwa gminy w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn z terenu gminy. Nasze dziewczęta bez trudu wygrały ten turniej pokonując w finale drużynę z Nowego Rybia  4 : 1 zdobywając po raz pierwszy w historii szkoły mistrzostwo gminy w tej dyscyplinie.
          Turniej powiatowy odbył się 7.10.2013 w Rupniowie. Z dziesięciu drużyn, które się zgłosiły rozlosowano trzy grupy. Naszym dziewczynom udało się wygrać rywalizację grupową po rozegraniu pełnego dramaturgii meczu z zespołem z Zalesia (wygranym 4:3), który decydował o wyjściu z grupy (zwycięska bramka padła na 7 sekund przed końcem meczu).
          W turnieju finałowym dziewczyny rozegrały dwa spotkania: z zespołem z Mszany Dolnej (zwycięstwo  2:0) i ze Słopnic (przegrana 2:3) zdobywając wicemistrzostwo powiatu limanowskiego.
          Pomimo tak dużego sukcesu (pierwsze wicemistrzostwo w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych) pozostaje pewien niedosyt, ponieważ do tytułu mistrzowskiego wystarczył nam remis w meczu z drużyną Słopnic.

Skład reprezentacji:

1. Kuzar Marta
          2. Kędroń Marta
          3. Kędroń Katarzyna
          4. Młynarczyk Marzena
          5. Ślazyk Natalia
          6. Zoń Karolina
          7. Duda Aneta
          8. Więcek Dorota
          9. Setlak Monika
          10. Talarczyk Aleksandra
          11. Sabura Julia
          12. Trojanowska Izabela

Gimnazjum

W dniu 10. 10.2013 w Zespole Szkół w Rupniowie odbyły się mistrzostwa  gminy  w halowej piłce nożnej dziewcząt. W turnieju wzięło udział sześć zespołów. Nasza reprezentacja złożona z dziewczyn z klasy II i III broniła tytułu mistrza gminy z poprzedniego roku. Po fazie grupowej, nasza drużyna awansowała do półfinału z I miejsca po wygranym meczu z reprezentacją Męciny (4 ; 0) i remisie ze Starą Wsią II (0 : 0).

Zwycięstwo w meczu półfinałowym z ZS w Pasierbcu (1 ; 0) dało nam awans do finału turnieju, w którym zmierzyliśmy się ponownie z drużyną ze Starej Wsi II. Niestety „dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki”. Mecz finałowy rozszczygnął się na naszą niekorzyść  (0 : 1) i  musieliśmy się pocieszyć (???)   tytułem wicemistrza gminy.

Skład reprezentacji:

1.     Setlak Agnieszka