• pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

• Pasowanie na czytelnika, to uroczystość, która cyklicznie odbywa się w naszej szkole od kilkudziesięciu już lat.   Na tę uroczystość uczniowie klasy III b przygotowali przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”.

• Światowy Dzień Piłki Nożnej

• 7 grudnia nasze przedszkole zamieniło się w klub sportowy, ponieważ obchodzony był po raz pierwszy - Światowy Dzień Piłki Nożnej. Z tej okazji w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego 0A i 0B wzięły udział w zajęciach i ćwiczeniach sprawnościowych...

• MIKOŁAJKI klasy III a i III b

•      Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie Świętego Mikołaja i przybyli do Limanowskiego Domu Kultury we wtorek 5 grudnia (klasa III a) oraz środę 6 grudnia (klasa III b). Po zrzuceniu kurtek, czapek i szalików uczniowie udali się na seans filmu "Trolle 3". Kolejnym elementem mikołajkowego zaproszenia była wizyta klas w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a dokładnie w oddziale dla dzieci, gdzie przywitane zostały ciepło i serdecznie przez Panie bibilotekarki. Każda klasa podzielona została na dwie drużyny, które odpowiadając na kolejne pytania świątecznego testu składały z przygotowanych fragmentów patrona ich drużyny w całość - skrzata, mikołaja, bałwanka czy renifera. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody, ale były również nagrody pocieszenia dla tych, którzy nie zdążyli "dogonić" w wiedzy i refleksie zwycięzców. Dzięki tej świetnej, przedświątecznej zabawie na pewno już będziemy wiedzieć, że choinkę wg tradycji ubieramy dopiero dzień przed Wigilią, a typową rybą na świątecznym stole jest nie makrela tylko karp ;)
            Bonusem wizyty naszych uczniów w kątach Biblioteki Miejskiej było również oprowadzenie po jej zakamarkach i nowocześnie urządzonych przestrzeniach. Ci uczniowie, którzy jeszcze tam nie byli, mieli okazję dowiedzieć się jak działa książkomat i wrzutnia, gdzie książki oddajemy oraz gdzie się one znajdują. Galeria była miejscem, gdzie można było się skoncentrować na tym, co właściwie możemy tam obejrzeć i jakie zasady savoir - vivre'u panują w tym miejscu. Duże wrażenie na uczniach zrobiła czytelnia multimedialna, gdzie co poniektórzy mogli popisać się wiedzą dotyczącą odtwarzania analogowego, czym jest płyta winylowa oraz na jakim sprzęcie odtwarzamy zapisany na niej dźwięk.
            Jesteśmy dumni z wiedzy  naszych uczniów i mamy nadzieję, że będą grzeczni przez cały kolejny rok, aby takie "mikołajowe zaproszenia" stały się tradycją! :)

Dziękujemy również w imieniu klas i Pań wychowawczyń oraz opiekunów wycieczek "Mikołajowi", który zaplanował tę magiczną wizytę!

• Kolumna AKolumna BKolumna CKolumna D
      Wiersz 1.AWiersz 1.BWiersz 1.CWiersz 1.D
      Wiersz 2.AWiersz 2.BWiersz 2.CWiersz 2.D
      Wiersz 3.AWiersz 3.BWiersz 3.CWiersz 3.D

• Stara Wieś 549
        34- 600 Limanowa
        Poland
      • Osoby wnoszące wnioski i skargi przyjmowane są, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, w następujących terminach: Wtorek w godzinach od 11:20-12:20 - dyrektor szkoły;
        Środa w godzinach od 10.00 do 11.00 - wicedyrektor.
        Skargi i wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej lub ustnie z wpisem do protokołu. Nie rozpatruje się skarg i wniosków nie zawierających imienia, nazwiska oraz adresu wnoszącego a także skarg i wniosków wnoszonych telefonicznie.
      • poniedziałek - piątek: 7.30- 15.30