2019/2020
To już Wiosna!
21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Ale czy w przyrodzie można ja spotkać?
Uczniowie klasy III a, chętnie podjęli się szukania jej oznak. Wyniki ich „detektywistycznej”pracy przyniosły efekty w postaci zgromadzenia niezbitych dowodów na jej przyjście. Zobaczcie i oceńcie sami!
To naprawdę ONA!!Brawo dla Tropicieli z 3 klasy!
Pożegnanie Zimy!
Uczniowie klasy III a, pomimo że nie uczęszczają na zajęcia do szkoły, nie tracą chęci i zapału do nauki i własnej twórczości. Zachęceni przez swoją wychowawczynię, dowiedzieli się od swoich rodziców i dziadków jak wyglądał dawniej zwyczaj pożegnanie zimy, a powitania wiosny. Następnie przystąpili do wykonania Marzanny. Tworząc swoją pracę wykazali się dużą pomysłowością. Użyli różnorodnych materiałów i technik. W efekcie powstały piękne Marzanny, które mogą cieszyć wszystkich domowników, a dzięki naszej stronie i zamieszczonym zdjęciom, nawet innych uczniów, nauczycieli i rodziców.
Gratulujemy pomysłów!
Warsztaty - Kolorowe kwiaty
W ramach innowacji „Moja mała Ojczyzna” w klasach I i II zostały zorganizowane warsztaty. Uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Cebula wykonali kwiaty z różnych materiałów plastycznych.
Ogólnopolski program "Dzieci Uczą Rodziców"
W miesiącu październiku klasy od I – III przystąpiły do ogólnopolskiego programu pt. „Dzieci uczą rodziców”, którego celem jest wspieranie procesu edukacji najmłodszych.
Dotychczas zostały zrealizowane następujące tematy:-
Niepodległa Polska.
-
Pomocne serce.
-
Bezpieczne ferie.
-
Młody ekolog.
Po zrealizowaniu danego tematu uczniowie zachęcani są m.in. do rozmów z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji realizowanych podczas akcji.
„Strażak Maciuś”
5 marca uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki obejrzeli teatrzyk kukiełkowy o charakterze profilaktyczno- edukacyjnym pt. „Strażak Maciuś”. Przedstawienie bardzo podobało się małym widzom. Z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, którzy uczyli ich jak właściwie reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu,
a także jak wezwać pomoc.Mali wynalazcy
Uczniowie kl. III a z wielkim zapałem przystąpili do realizacji kolejnego twórczego zadania, a mianowicie do wykonania super robota. Pracowali w małych grupach, by dzielić się wspólnie z kolegami swoimi pomysłami, uczyć się współpracy i umiejętności negocjacji. Nadmienić należy , że uczniowie wykorzystywali materiały, które trafiłyby z pewnością do kosza, a dzięki ich wyobraźni zostały zastosowane powtórnie. W efekcie powstały bardzo oryginalne roboty, na widok których uśmiecha się każde dziecko.
Walentynki w klasach I-III
Dni poprzedzające Dzień Świętego Walentego w klasach I-III upłynęły na wykonywaniu przez uczniów laurek dla swoich sympatii. Uczniowie włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie miłej niespodzianki dla koleżanek i kolegów. 14 lutego przedstawiciele Małego Samorządu, należący do szkolnej firmy kurierskiej o nazwie „WALENTY”, zajęli się rozprowadzeniem tej wyjątkowej korespondencji, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Nie bez wpływu na klimat tego dnia było to, iż wszyscy uczniowie klas młodszych odpowiedzieli na apel SU i w tym dniu ubrali się na czerwono.
Zimowa twórczość
Zima w przyrodzie jest inspiracją dla uczniów do tworzenia ciekawych i oryginalnych prac plastyczno- technicznych. Uczniowie w swojej twórczości mają okazję do wykorzystania różnych technik sprzyjających rozwojowi ich inwencji twórczej.
Zajęcia te stanowią jedną z form realizacji wprowadzonej w klasach trzecich innowacji pedagogicznej pt. „Myślę twórczo”.
Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka
Uczniowie kl. III a bardzo zaangażowali się w przygotowanie uroczystości środowiskowej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Niespodzianka dla Babci i Dziadka”. Chętnie uczyli się przydzielonych im ról i brali udział nawet w dodatkowych próbach. Zadbali także o piękne stroje i rekwizyty. Przygotowali oryginalne laurki, do wykonania których potrzebowali dużo czasu i cierpliwości. Wysiłek uczniów został doceniony przez Babcie i Dziadków w dniu ich święta.
Wigilie klasowe
20 grudnia w naszej szkole dało się poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ponieważ wszyscy uczniowie klas I – III uczestniczyli w klasowych wigiliach. W tym wyjątkowym dniu uczniowie połamali się opłatkiem z wychowawcami i kolegami, oraz złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia. Następnie zasiedli do wigilijnego stołu, by wspólnie spędzić miłe chwile na poczęstunku i rozmowie. Spotkanie wigilijne zakończyło się kolędowaniem przy akompaniamencie uczniów, którzy uczą się gry na instrumentach.
Wszystkim Uczniom oraz ich Rodzicom
składamy najserdeczniejsze świąteczne życzenia!Wyniki konkursu na najpiękniejszą choinkę w klasach I-III
I miejsce – klasa II oraz III a
II miejsce – klasy I oraz III b
Wszystkim uczniom GRATULUJEMY pomysłowości i zaangażowania!
Świąteczne dekoracje
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia sprawiły, że uczniowie wszystkich klas zabrali się do przygotowania ozdób świątecznych, które znalazły się na klasowych choinkach, bądź ozdobiły sale lekcyjne. Uczniowie klasy III a wykonali nietypowe ozdoby – mini szklane choineczki, które wykonał jeden z rodziców. Z wielkim entuzjazmem zdobili je kolorowymi cekinami oraz brokatem. W ten sposób powstały bardzo oryginalne i niepowtarzalne wzory. Gotowe prace zawisły na klasowej choince, obok pierniczków i innych ozdób.
Trzecioklasiści wzięli także udział w konkursie na najpiękniejszy łańcuch choinkowy. Konkurs ten ogłosił Samorząd Uczniowski w ramach SUPER KLASY. Z wielkim przejęciem suszyli owoce, a później je ozdabiali brokatem. Tak przygotowane elementy zostały przyklejone do sznurka przez odważnych i pracowitych uczniów. Z wielkim poświęceniem i cierpliwością łączyli kolejne części łańcucha. Rezultat tej pracy został doceniony przez Jury.
Mikołaj inspiruje
6 grudnia trzecioklasistów odwiedził Święty Mikołaj. Wręczył im prezenciki w torebkach ekologicznych, które zainspirowały uczniów do pracy twórczej. Z wielkim zapałem i radością zabrali się do pracy. Wystarczyło kilka kolorowych kartek, nożyczki, klej i podobizny Mikołaja gotowe!
.Robimy pacynki
Uczniowie klas trzecich rozwijając swoją inwencję twórczą i pomysłowość chętnie podjęli się wykonania pacynek, które wykonali ze skarpetek i różnorodnych materiałów. Jak się okazało, igła i nitka to nie lada wyzwanie dla uczniów, mimo to nie zniechęcali się i próbowali podołać nowym wyzwaniom. Efektem pracy mogli pochwalić się swoim kolegom i koleżankom z innych klas.
Nietypowy prezent od Mikołaja
10 grudnia uczniowie klasy III a oraz III b, pod opieką swoich wychowawców, udali się na całodniową wycieczkę, na którą zostali zaproszeni przez Świętego Mikołaja. Pierwszym punktem wycieczki była Rabka Zdrój. Uczniowie obejrzeli tam piękny spektakl pt. „Zimowa przygoda” w wykonaniu aktorów teatru lalkowego „Rabcio”.
Następnie uczniowie udali się do Bębła. Uczestniczyli tam w warsztatach zdobienia bombek choinkowych. Bardzo zaangażowali się w wykonanie swojej świątecznej ozdoby. Z wielkim przejęciem i wypiekami na twarzy powstawały oryginalne i pomysłowe bombki, które uczniowie zabrali do domu. Uczniowie obejrzeli również film edukacyjny pokazujący jak powstają szklane bombki, a potem zwiedzili różne działy fabryki ozdób choinkowych ARMAR.
Ostatnim punktem wycieczki był sklep firmowy, gdzie uczniowie zakupili sobie ozdoby. Uczniom bardzo spodobał się prezent od Świętego Mikołaja, ponieważ jak wiemy wszystkie dzieci uwielbiają fajne wycieczki.
Świętemu Mikołajowi składamy gorące podziękowania!
Udział klas w zbiórce makulatury!
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie w zbiórce makulatury na terenie naszej szkoły.
Razem w klasach I-III zebrano 1433,3 kg.Wyniki poszczególnych klas biorących udział w zbiórce makulatury na etapie I-III za udział i zajęcie odpowiednio I-III miejsca zostaną doliczone do generalnej punktacji w prowadzonym całorocznym konkursie na Super Klasę.
Przedstawiają się one nastepująco:I miejsce: kl. III b - 417,30kg tj. 26,08kg/1os.
II miejsce: kl. III a - 420,30kg tj. 22,12kg/1os.
III miejsce: kl. II - 331,10kg tj. 13,79 kg/1os.
Klasa I zebrała 264,60kg tj. 11kg/1os.
Gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w akcji!
ANDRZEJKI 2019
W krainie baśni
19 listopada uczniowie z klas I – III oraz najmłodsze przedszkolaki obejrzeli teatrzyk pt. „Królowa Śniegu”. Piękne lalki, pomysłowe dekoracje oraz oprawa muzyczna wprowadziły dzieci w tajemniczy świat baśni. Poznały one moc miłości, która może pokonać zło. Spektakl bardzo podobał się dzieciom.
"Oszczędzamy wodę"
Włączając się w realizację programu Erasmus+ w klasach I i II zrealizowano zajęcia mające na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat wody- jej znaczenia, zanieczyszczania i oczyszczania. Uczniowie wykonali grupowe plakaty dotyczące omawianych zagadnień. Z każdej klasy został wybrany 1 plakat, którego autorzy zdobyli I miejsce.
klasa 1 klasa 2
klasa 3a klasa 3b
Konkus plastyczny
W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Moja mała Ojczyzna” w klasie I i II przeprowadzono konkurs plastyczny pt.”Kościół w Starej Wsi”.
Wyniki konkursu:
klasa 1:
I Karolina Kończak
II Jakub Opyd
III Michał Daniel
klasa 2:
I Bartosz Król
II Gabriela Ptaszek
III Wojciech Nowak
Polski Wrzesień 1939r. - konkurs plastyczny
Uczniowie klasy III a chętnie włączyli się w przygotowanie plakatów na szkolny konkurs plastyczny POLSKI WRZESIEŃ 1939 r. ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Prace rozpoczęli od zapoznania się z tragicznymi wydarzeniami września. Obejrzeli zdjęcia i krótkie filmiki prezentujące ogrom zniszczeń naszej Ojczyzny. Następnie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem pracowali w grupach i realizowali swoje pomysły. Dzięki współpracy w grupach wykonali ciekawe prace plastyczne. Każdy uczeń był dumny z końcowego efektu. Plakaty zostały przekazane na konkurs i ocenione przez panią Agnieszkę Mamak, nauczycielkę plastyki w naszej szkole. Uzyskane punkty będą sumowane w szkolnym konkursie na SUPER KLASĘ. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.
Zdrowo jem!
W ramach realizacji tematyki związanej ze zdrowym odżywianiem uczniowie klasy III a oraz III b podjęli wiele działań. Zamienili się w tropicieli niezdrowych, a wręcz szkodliwych substancji, dosypywanych do produktów spożywczych. Dzięki użyciu lup mogli odczytać skład produktów umieszczony na opakowaniach. Po dokonanej analizie uczniowie byli wręcz przerażeni. Nie mieli świadomości, że tak wiele szkodliwych substancji znajduje się w tym co spożywają. Obiecali, że będą częściej czytać etykiety. Zajęcie przyczyniło się do pogłębienia świadomości prozdrowotnej uczniów.
Kolejnym działaniem na rzecz zdrowego odżywiania się było stworzenie Klasowej Książki Kucharskiej. Każdy uczeń przygotował przepis na zdrowy posiłek lub deser, wypróbowany w domu przez jego rodzinę i godny polecenia innym. W klasie z wychowawcą został przetestowany przepis na zdrowy jogurt. Został on wykonany wyłącznie z naturalnych składników i bez użycia cukru. Wszystkim uczniom bardzo smakował!
W kolejnych dniach października trzecioklasiści wykonali również sałatkę jarzynową i sałatkę owocową, która wspólnie degustowali podczas drugiego śniadania.
Bardzo ważnym działaniem prozdrowotnym okazała się akcja „Jedz zdrowo” zainicjowana przez wychowawców klas III. Polega ona na codziennym spożywaniu przez uczniów w szkole owocu lub warzywa. Wpływa to na wyrabianiu zdrowych nawyków żywieniowych.
Dzięki zaangażowaniu rodziców wszyscy uczniowie biorą aktywny udział w tej akcji.Dzień Uśmiechu
30 października w naszej szkole obchodzony był Dzień Uśmiechu, ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas I-III chętnie włączyli się w jego przebieg. W tym dniu królowały śmieszne, zwariowane i niecodzienne stroje oraz szalone fryzury. Na przerwach dzieci używały słów rozpoczynających się literką „ U” jak uśmiech oraz musiały być uprzejme dla innych i uśmiechnięte.
Po zakończonych zajęciach wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Otrzymali od swoich wychowawców naklejki z uśmiechniętą buźką, zakupione przez Samorząd Uczniowski, oraz punkty w szkolnym konkursie SUPER KLASA.
Jesteśmy EKO
Wycieczka do lasu
Październik to piękny jesienny miesiąc, dlatego też uczniowie klasy III a i III b wybrali się na wycieczkę, aby podziwiać koloryt jesiennego lasu. Podczas wycieczki dzieci miały okazję utrwalić wiedzę na temat warstw lasu i wyszukać oraz nazwać rośliny w nich występujące. Starały się także wytropić i poobserwować różne owady i ptaki. Wycieczka zakończyła się wspólnym piknikiem i wesołymi zabawami twórczymi.
Wycieczka na Jabłoniec
W związku ze zbliżającymi się śwętami listopadowymi oraz realizacją projektu „Moja mała Ojczyzna” dzieci z klasy 1 oraz 2 w dniu 17 października uczestniczyły w wycieczce na wzgórze Jabłoniec. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych wychowawczynie przybliżyły dzieciom bohaterów narodowych, ludzi, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Uczniowie poznali historię walk toczących się na wzgórzu Jabłonieckim w czasie I wojny światowej. Na cmentarzu wojennym oddali hołd poległym zapalając znicze na żołnierskich grobach.
Warzywno - owocowe arcydzieła
Uczniowie klasy I wykazali się swoją pomysłowością i inwencją twórczą podczas robienia ludzików, zwierząt, stworków z warzyw i owoców. Dzieci przyniosły warzywa i owoce, z których wyczarowały niesamowite warzywno - owocowe dzieła. Pierwszoklasiści mogli się przekonać, że warzywa i owoce to nie tylko pyszne oraz zdrowe danie, ale również dużo świetnej zabawy.
Stworki z odpadów
Uczniowie klasy II stworzyli w czasie zajęć technicznych stworki z odpadów. Zajęcia te idealnie wpisują się w ideę ekologii i propagują wykorzystywanie odpadów w celach edukacyjno-wychowawczych. Wiele prac zaskakiwało pomysłowością. Powstało wiele ciekawych stworków z pozoru nieużytecznych materiałów.
Wakacyjne wspomnienia
Wakacje minęły, ale pozostały wspomnienia, pamiątki i zdjęcia. Uczniowie klasy I wspominając mile spędzony okres wakacyjny, chętnie podzielili się swoimi wspomnieniami. Wielu uczniów zaprezentowało na forum klasy pamiątki i zdjęcia z wakacji spędzonych w różnych rejonach Polski i świata.
-