• Działania Eco Clubu

• Wodę oszczędzamy gdy kran zakręcamy

Tworzenie plakatu na akcję "Dokarmiamy ptaki zmią"

Badanie wody

Zumba :)

Owocowe szaszłyki

Zdrowe posiłki. Eco Club z wizytą na świetlicy.

Najmłodszym również smakowały nasze szaszłyki.

Zabawy na świeżym powietrzu.
          Eco Club korzysta z pięknej jesiennej pogody.

Wycieczka wzdłuż brzegu rzeki. Ocena czystości.

Wyniki naszej wyprawy możecie ocenić sami....

Konkurs na Logo Clubu rozstrzygnięty!

Cele i założenia innowacji pedagogicznej

• dostrzeganie zmian w środowisku i ich wartościowanie
          • rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska
          • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów zjawiskami spotykanymi w codziennym życiu, których istotą są reakcje chemiczne oraz procesy fizyczne
          • przygotowanie uczniów do konkursów przyrodniczych
          • wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna
          • rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska
          • motywacja do wykonywania różnych zadań o charakterze proekologicznym
          • wykształcenie u uczniów umiejętności wybierania i prezentowania interesujących informacji z literatury popularnonaukowej, słowników i encyklopedii
          • wdrażanie do czynnej ochrony przyrody
          • tworzenie nawyków udzielania pomocy zwierzętom w przetrwaniu zimy
          • poznanie podstawowych pojęć ekologicznych
          • wyrabianie nawyku życia ekologicznego w swoim domu
          • wyrabianie umiejętności korzystania z dóbr przyrody bez jej degradacji i bezmyślnego niszczenia
          • zapoznanie z możliwością powtórnego wykorzystania zużytych produktów (puszki, papier, szkło, plastik)
          • uaktywnianie uczniów (nawet słabych)
          • nauka współdziałania w grupie
          • kształtowanie właściwych postaw ekologicznych i prozdrowotnych
          • nauka poprzez zabawę

Wychodząc na przeciw potrzebom edukacyjnym, prowadziłam kółko ekologiczne, na które uczęszczało sporo miłośników ciekawostek przyrodniczych i doświadczeń. To właśnie podczas tych zajęć powstał pomysł opracowania i wdrożenia innowacji „Eko klub”. Inspiracją do napisania tej innowacji była bardzo duża frekwencja uczniów na dodatkowych zajęciach oraz duże zainteresowanie zajęciami z ekologii.

Szkoła, w której pracuję jest usytuowana w dogodnym miejscu, które sprzyja wdrożeniu innowacji. Mieści się niedaleko lasu, w sąsiedztwie szkoły znajdują się łąki i pola uprawne oraz gospodarstwa rolnicze.

To przed szkołą stoi zadanie kształtowania świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego, miłości i szacunku do różnorodnych form życia, właściwych i aktywnych postaw wobec przyrody i jej ochrony.

02 wrzesień 2019, opiekun: Jolanta Kordeczka

• Klasa