• Młody koder -  2019/2020, 2020/2021

• Rok szkolny 2020/2021

1. Rozwiązujemy zadania  - rozgrzewka (wrzesień)

2. Algorytmy - rozkładamy na czynniki pierwsze.

3. Składamy robota.

Systematyczne
          programowanie (luty - marzec) - kolejne etapy

Etap szkolny

Termin: 30 marca 2020, 10:00 - 30 kwietnia 2020,
          Limit czasowy: 90 minut.
          Minimalna liczba członków komisji w placówce konkursowej: 1.
          Wyniki: 30 kwietnia 2020, 17:00
          Dyplomy: 30 kwietnia 2020

Udział w X Powiatowym Konkursie
          "Bezpieczny Internet" (styczeń)

W konkursie uczestniczyło 28 uczniów. Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze, zajmując odpowiednio:
          9 miejsce - Aleksander Kłak, a 15 miejsce - Bartłomiej Więcek. Gratulujemy podjęcia wyzwania. Każdy z uczniów dostał nagrodę rzeczową oraz dyplom potwierdzający uczestnictwo w konkursie. Ponad to uczniowie uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez KPP w Limanowej.

Rejestracja na platformie uczestników koła,
          aby wspomóc naukę programowania i kodowania SGP Systems

(styczeń-luty)

Wdrażamy systematyczną naukę programowania.

Udział w międzynarodowym konkursie
          programistycznym Pix Programming Challenge,
           (listopad-grudzień)

Zmagania z informatyką w XIV edycji konkursu Bóbr juz za nami! (listopad)

13 listopada 2019 r., o godzinie 12 przycisk rozpoczynający konkurs Junior zapalił się na pomarańczowo i uczestnicy ze szkół podstawowych (kl. VII i VIII) zobaczyli jakie wyzwania przygotowano dla nich w tym roku. Do udziału w konkursie przystąpili wszyscy uczestnicy koła "Młody koder".

Montaż komponentów (listopad) - klasa 8

Zadanie przedkonkursowe ciąg dalszy (październik)

Wizyta w Banku Spółdzielczym w Limanowej (październik)

W świat bankowości wprowadziły uczniów pracownice Banku. Uczniowie dowiedzieli się o bardzo interesującym zawodzie bankowca, a także o innych stanowiskach pracy w placówce, np. informatyk, kasjer, doradca finansowy. Uczniowie mieli okazję pozyskac informacje dotyczące m.in. jakie wykształcenie daje możliwość podjęcia pracy w bankowości, jakie predyspozycje są potrzebne do pracy na konkretnych stanowiskach w banku, jakie są pożądane cechy bankowca oraz jaki obowiązuje dress cod. Zwrócono także uwagę, że praca w sektorze bankowości jest wielotorowa i należy cały czas dokształcać się.

Wizyta w firmie EMITER (październik)

Uczniowie zostali zapoznani z profilem firmy w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji obudów poliestrowych, metalowych, przekładników prądowych. Mieli możliwość zwiedzania hali produkcyjnej, gdzie obserwowali kolejne etapy powstawania produktów. Prowadzący zwrócił uwagę na zapotrzebowanie w tej branży osób z wykształceniem zawodowym: ślusarzy, spawaczy, elektryków oraz z wykształceniem średnim bądź wyższym: automatyków, operatów CNC czy osoby, które posiadają wiedzę i umiejętność w obsłudze komputerowych programów specjalistycznych. Zachęcano do podejmowania kształcenia technicznego, i korzystania z wszelkich możliwości pozyskiwania i poszerzania wiedzy w zakresie informatyki oraz języków obcych.

Wyjazd edukacyjno-zawodowy do Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Limanowej (wrzesień).

- krótki artykuł w zakładce Wydarzenia szkolne -

Aplikacja PixBlocks - ćwiczenia przedkonkursowe! (wrzesień)

Założenia:

Przyjmuje się, że zajęcia odbywać się będą w wymiarze 1 godziny tygodniowo dla klasy VII oraz 2 godziny tygodniowo dla klasy VIII. W zajęciach uczestniczą uczniowie, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu technologii informacyjnej oraz rozwijać informatyczny talent, ale również kształtować myślenie algorytmiczne. Na zajęciach uczniowie będą przygotowywali się i brali udział w różnego rodzaju konkursach z informatyki.

W sczególności zajęcia mają na celu:

• zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej,
          • przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności oraz rozwijanie informatycznych talentów;
          • tworzenie warunków do realizacji twórczości uczniowskiej w dziedzinie: programowania, grafiki, edytorów tekstowych, multimedialnych oraz prezentowania i publikowania informacji;
          • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów;
          • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej;
          • stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach;
          • pokazanie, w jaki sposób komputer może być użytecznym narzędziem w pracy, nauce, zabawie;
          • kształcenie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów przy użyciu komputera oraz korzystania z komputera przy uczeniu się innych przedmiotów;
          • dostrzeganie korzyści i zagrożeń związanych z rozwojem techniki komputerowej;
          • umożliwienie uczniom komunikowania się na odległość/Internet;
          • zaproponowanie twórczego spędzania czasu wolnego.

Tematyka zajęć :

1. Praktyczne zastosowanie komputera.
          2. Praca w środowiskach programistycznych.
          3. Wykorzystanie komputera i oprogramowania do wspomagania uczenia się.
          4. Udział w konkursach informatyczno-technicznych.
          5. Wyjazdy edukacyjno-zawodoznawcze.

02.09.2019 r. Opiekun: Kinga Tomaszek