• Klub NG Odkrywca

Czym jest Klub?

Klub National Geographic Odkrywca powstał by zachęcać uczniów do poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań. Wprowadzona przez mazgazyn  National Geographic Odkrywca  formuła grywalizacji* mobilizuje uczniów do systematycznej pracy, zwiększa ich zaangażowanie w naukę oraz rozbudza ciekawość.

*grywalizacja – (lub gamifikacja)

– wykorzystanie metod znanych z gier komputerowych i planszowych w sytuacjach niebędących grami. Technika bazuje na przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych osiągalnych wyzwań, pozytywnej rywalizacji oraz pracy zespołowej.

Co otrzymuje szkoła?

Nasza szkoła, która  prenumeruje magazyn National Geographic Odkrywca otrzymuje wraz z pierwszym numerem magazynu (2014/nr 17) Pakiet Startowy Klubu NG Odkrywca, który zawiera:

• stempel („gwiazdkęOdkrywcy”) dla nauczyciela
          • zeszyty-paszporty dla uczniów

Na czym to polega?

Każy uczeń który pragnie poszerzać swoje horyzonty może zostać Klubowiczem wystarczy, że zgłosi chęć uczestnictwa do pani Magdy, wtedy otrzyma imienny Paszport klubowicza Klubu NG Odkrywca.

Zasady uczestnictwa są proste:

1. Co miesiąc na stronie www.ngodkrywca.pl w zakłdce Klub NG Odkrywca publikowane są  Zaskakujące Wyzwania Odkrywcy

Zaskakujące Wyzwania Odkrywcy

to przeznaczone dla ucznia zadania i projekty powiązane z artykułmi znajdującymi się w najnowszym numerze magazynu. Zadania mają różny stopień trudności (można za nie zdobyć różną liczbę Gwiazdek Odkrywcy).

1. Co miesiąc chętny uczeń może przeczytać wybrane artykuły z danego numeru prenumerowanego magazynu NG Odkrywca (za każdy przeczytany artykuł otrzymuje premię -  1 dodatkową Gwiazdkę Odkrywcy)

Uczeń samodzielnie wybiera wyzwania, z którymi chce się zmierzyć i wykonuje je sam bądź w zespole.

Za każde podjęte wyzwanie uczeń otrzymuje odpowiednią ilość stempli (Gwiazdki Odkrywcy), w swoim Paszporcie klubowicza.

Nauczyciel decyduje, na ile poprawnie i kreatywnie zostały wykonane zadania, a więc ile Gwiazdek Odkrywcy uczeń otrzyma.

Uczeń samodzielnie wybiera artykuły z danego nr magazynu, które chce przeczytać i otrzymać premię - 1 Gwizadkę Odkrywcy.

W czerwcu każy Klubowicz policzy wszystkie Gwiazdki Odkrywcy zdobyte w ciągu roku szkolnego. Od tego wyniku zależy, jaką zdobędzie odznakę:

Wielki Odkrywca - mniej niż 72 gwiazdki

Mistrz Odkrywcy - 73-102 gwiazdek

Arcymistrz Odkrywcy - więcej niż 102 gwiazdki

Zaskakujące Wyzwania Odkrywcy

Lista Klubowiczów w roku szkolnym 2014/2015:

kl. IV

Biernat Emilia