• Święto Szkoły

"Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem,

Prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westerplattte...."

19 maja 2010 r obchodziliśmy Święto naszej szkoły. Obchody rozpoczęliśmy o godz. 8 mszą świętą, po której cała społeczność uczniowska, nauczyciele, rodzice brali udział w uroczystej akademii poświęconej patronowi naszej szkoły "Bohaterom Westerplatte". Akademia miała charrakterpatriotyczny. Wierszem piosenką ale także apelem, minutą ciszy oddaliśmy hołd żołnierzom walczącym o naszą wolność na polskim wybrzeżu.

W czasie akademii śledziliśmy historię naszej szkoły przemieszczając się w datach od roku 1903 - kiedy powolano Pierwszą Szkołę Powszechną w Starej Wsi jako filiię pięcioklasowej Szkoły Ludowej w Limanowej do roku 2010 - kiedy posiadamy nowo wybudowany budynek szkolny.

W czasie obchodów święta szkoły swoimi osiągnięciami mogli się pochwalić nasi najmłodsi koledzy, którzy w ostatnim czasie zdobyli wysokie miejscca w przeglądach artystycznych w Limanowej. Uczennice klasy II wystąpiły dwoma piosenkami: Kałużowy deszcz i Rokendroll. Uczniowie klasy I w swoim przedstawieniu  przestrzegali wszystkich przed "Niebezpieczną chorobą" jaką jest nadmierne oglądanie telewizji. To przedstawienie wzbudziło dużo emocji i radości wśród widzów i zostało nagrodzone wielkimi brawami.

Aby upamiętnić pamięć poległych na Westerplatte na zakończenie akademii cała nasza społeczność szkolna przeszła pochodem do szkoły, gdzie pod gablotą patrona naszej szkoły została złożona biało czerwona wiązanka kwiatów.

W szkole uczniowie przystąpili w dwóch kategoriach wiekowych do ogłoszonych wcześniej konkursów: wiedzy o patronie i historii szkoły i konkursu plastycznego. W kategorii klas młodszych konkurs wiedzy wygrała lasa III, konkurs plastyczny klasa I. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce  w konkursie  wiedzy  o patronie i historii szkoły wywalczyła kjlasa V, konkurs plastyczny wygrała klasa szósta. Konkursy zostały nagrodzone drobnymi upominkami, wszystkie dzieci z okazji święta swojej szkoły otrzymały cukierki.

Pierwsze obchody święta patrona szkoły były dla wszystkich przede wszystkim doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

wszystkie zdjęcia ze Święta Szkoły