• Wigilia

• Wigilia 2010

„Raduj się świecie, przyszedł Pan

Niech zabrzmi chwały pieśń

Niech każde serce mu zrobi miejsce

Niech śpiewa wszelki twór,

Niechaj niebo i cała  Ziemia chwalą go.”

I.Watts

22.XII 2010 przywitał nas odświętną atmosferą - cała szkoła zebrała się na szkolnym apelu wigilijnym, który przygotował Samorząd szkolny we współpracy ze świetlicą szkolną. Oprawą muzyczną zajął się jak zwykle nasz nieoceniony muzyk pan Aleksander Borucki. Były wiersze, kolędy ciepłe słowa i świąteczne życzenia. Tego dnia  wszyscy uczniowie spotkali się również ze swymi wychowawcami na klasowych wigiliach aby  połamać się opłatkiem. Każda klasa pod  okiem wychowawców i przy pomocy rodziców  przygotowała sobie piękne Wigilijne spotkanie, które swą atmosferą przybliżyło nas do zbliżających się  dużymi krokami święta Bożego Narodzenia. Świąteczna aura jaka wytworzyła się podczas wigilii  jak i po rozejściu  się uczniów do domów, na pewno trwała niezmiernie aż do 24 XII 2010 r. a potem jeszcze do Nowego Roku, gdyż jak głosi „Opowieść Wigilijna” Dickensa : "Dobry Duch Bożego Narodzenia  zawsze ogarnia człowieka i jego domostwo".