• Jasełka 2010

Kliknij tutaj i obejrzyj wszystkie zdjęcia z Jasełek!

W piątek, 8 stycznia 2018 r., młodzież ze szkoły podstawowej, a także absolwenci naszej szkoły czyli uczniowie gimnazjum i szkół średnich  przedstawiła Jasełka w kaplicy Kościoła parafialnego. Wśród zaangażowanych byli także przedstawiciele LSO parafii starowiejskiej: ministranci, lektorzy i DSM. Przedstawienie składało się z trzech części, nawiązując do tradycji regionalnych, tzw. kolędowania z Turoniem i Herodem oraz do bożonarodzeniowego misterium, nawiązującego do treści Ewangelii. Autorem scenariusza był Mateusz Odziomek. Opiekunem kierującym grupą był ks. mgr Paweł Stec. Całość ubogacona została śpiewem kolęd wykonanym przez ,,chórek”, który tworzyły uczennice naszej szkoły, a przewodziły mu animatorki i uczestniczki DSM. Na uwagę zasługiwały również dekoracje poszczególnych scen i stroje, które w dużej mierze przygotowali sami uczniowie.

Jasełka bardzo podobały się wszystkim zgromadzonym nauczycielom i dzieciom - zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Wszystkim zaangażowanym w pracę i trud włożony w przygotowanie Jasełek składam serdeczne podziękowania.

Ks. Paweł Stec