• C2 POLAND

        • WASTE CONCERN  

          17- 21 MAJA 2021

          e-book about virtual meeting in Poland 

          https://issuu.com/spstarawies1/docs/c2_ltt_virtual_meeting_in_poland

          Podsumowanie naszego virtualnego spotkania - maj 2021 

          VIRTUAL_MEETING_IN_POLAND_17-21_May_2021.mp4

          ZWYCIĘZCY

          różnych konkurencji, które miały miejsce podczas VIRTUALNEGO SPOTKANIA Z PARTNERAMI PROJEKTU 

          Do Best With Waste 

          THE WINNERS OF VARIOUS COMPETITIONS

          Quizizz by Oliwia Kurnyta VIIA

          Henrique – Portugal

          Delia Ro - Romania

          Kahoot! by Marek Bulanda VIIA

          Mehmet Tuna – Turkey

          Tuguinhas – Portugal

          Workshops

          Mentimeter by Bartłomiej Kogutowicz VIII

          A garden in a jar

          Veronica Justo – Portugal

          A holder for pens and crayons

          Veronica Justo – Portugal

          A vase for flowers from a glass bottle

          Veronica Justo – Portugal

          A phone holder

          Mahmet Fatih Bilgin - Turkey 

           

          DZIENNIK WIRTUALNEGO SPOTKANIA 

          w projekcie Erasmus+ Do Best With Waste 

          20.05.2021 PIĄTEK 

          Wszystko kiedyś ma swój początek ale i koniec bardzo szybko nadchodzi.

          I tak też było tym razem. Ostatnie spotkanie rozpoczęła uczennica klasy VIIA Karina M wspólnie z Konradem P uczniem klasy VIII, którzy prowadzili to spotkanie. Zazwyczaj ostatnie spotkanie LTT jest podsumowaniem tego, co działo się przez cały tydzień. My rozpoczęliśmy od przedstawienia prezentacji zrobionej przez ucznia klasy VIII Artura M, w której zostały zaprezentowane najlepsze prace do konkursu. Uczniowie z partnerskich szkół codziennie wykonywali je na warsztatach w swoich szkołach (Portugalia, Rumunia, Włochy), bądź też w swoich domach (virtualnie uczą się nadal uczniowie ze szkoły w Turcji oraz z Bułgarii, jak również hybrydowo uczniowie w polskich szkołach) a następnie odsyłali je do nas. Głosowanie zostało przeprowadzone poprzez aplikację Mentimeter. Pytania w aplikacji przygotował uczeń z klasy VIII Bartłomiej K.

          Po głosowaniu zaproponowaliśmy partnerom krótki koncert w wykonaniu naszych uczennic Oliwii K – VIIA , Marysi M – VIIB oraz Marysi R VIII. Każda z dziewczynek zaśpiewała polską piosenkę. Dla podsumowani spotkania uczeń klasy VIIA Marek B zaprosił do zagrania w Kahoota, a w nim zawarł pytania o zajęcia z całego tygodnia. W Kahoot równocześnie zagrało 108 osób.

             

          Nadszedł też czas prezentacji uczniów z polskiej szkoły. Najpierw pokazaliśmy im filmik nagrany w tamtym roku (przygotowany przed marcem 2020) a następnie nagrania sprzed 2 tygodni. Poprosiliśmy również o ocenę naszego virtualnego spotkania. Pani Kinga Tomaszek przygotowała dla nich formularz w Forms – Teams. Na pytania ewaluacyjne równocześnie odpowiadało 106 osób.

          Zarówno uczniowie, nauczyciele jak i dyrektorzy z partnerskich szkół, którzy również brali w nim udział. Artur M z klasa VIII zrobił również na moją prośbę prezentację, gdzie zostało opisane, który uczeń co przygotowywał na to niecodzienne w Erasmus+ virtualne spotkanie. Był to moment w którym chciałam się pochwalić moim partnerom – koordynatorom projektu, uczniami z naszej szkoły, którzy bez problemu wykorzystywali rożne programy i aplikacje. Na samym końcu ciepłymi słowami w imieniu całej społeczności szkoły pożegnała partnerów projektu Erasmus+ Do Best With Waste vice dyrektor szkoły Lidia Kazior:Mam nadzieję, że program spotkań przygotowany przez naszych nauczycieli i uczniów choć w części przybliżył Wam historię, kulturę i obyczaje Polski” jednocześnie dziękując za współprace.

          Pomimo wielu spędzonych wspólnie godzin, cały ten szalony tydzień wirtualnych spotkań bardzo szybko się zakończył. Bardzo ważne podczas tego spotkania były nasze umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi poprzez platformę Teams oraz jej wykorzystywanie w rożnych sytuacjach. Dlatego też, bardzo dziękuję szkolnemu informatykowi i nauczycielowi, który przygotowywał ze mną to spotkanie a jest nim w naszej szkole Pani Kinga Tomaszek. Jak zawsze wspierała nas nie tylko swoimi technicznymi umiejętnościami, ale również swoim opanowaniem, co w niektórych sytuacjach było bardzo ważne, a i nie łatwe o czym przekonali się partnerzy projektu, kiedy próbowali udostępnić swoje filmiki i prezentacje. W tym miejscu również dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowania tego spotkania. Niejednokrotnie musieli podążać za moimi zwariowanymi pomysłami i szalonymi wizjami tworząc prezentacje, Quizizz czy Kahoot, ale najważniejsze jest, że po raz kolejny nasza szkoła pokazała się od jak najlepszej strony innym europejskim szkołom a ja wiem, że mam na kogo liczyć.

          Szkolny koordynator projektu Erasmus+ 

          Maria Kita 

          PREZENTACJA UCZNIÓW PRZYGOTOWUJĄCYCH SPOTKANIE 

          Polish_Studants_-_what_they_did.pdf

           

          20.05.2021 CZWARTEK  

          Już czwartek i nasz czas spotkań z partnerami projektu nieubłaganie zbliża się do końca. Dzisiaj uczennice klasy VIII Marysia R i Klaudia K zaprosiły swoich europejskich kolegów na virtualny spacer po Krakowie. 

          Również i ta prezentacja była przeplatana wieloma filmikami w której znalazł się nie tylko Wawel, ale również rynek główny z Sukiennicami, Muzeum Narodowym nad Sukiennicami, muzeum podziemne pod rynkiem Krakowa czy kościół Mariacki. Uczennice nie zapomniały o charakterystycznym hejnale granym z wieży Kościoła Mariackiego co godzinę na cztery strony świata, o wawelskim smoku, krakowiaku czy tez Lajkoniku. Opowiedziały historię kopca Kościuszki i Dzwonu Zygmunta. Wspomniały o branie floriańskiej, barbakanie, obwarzanku czy na koniec o starym kleparzu. Po Krakowie nadszedł czas na kopalnie soli. A tą prezentację przygotował Szymon G z klasy VIIB. W swojej ciekawej prezentacji przybliżył niezwykłość tego miejsca i piękno natury w podziemiach kopalni soli. By urozmaicić trochę dzień pokazaliśmy im również filmik o rożnych ciekawych wydarzeniach w naszej szkole. A na zakończenie jak zwykle każdego dnia tym razem Lilianna L z klasy VI zachęciła swoich rówieśników do zrobienia z rolki papieru toaletowego stojaka do telefonu, który zapewne będzie dla niejednego z nich bardzo przydatny. Na koniec dziewczynki zachęcały naszych partnerów, by kiedyś w przyszłości przyjechali do naszego pięknego Krakowa, naszej miejscowości jak również do naszej szkoły.

          Szkolny koordynator projektu Erasmus+ 

          Maria Kita 

          19.05.2021 ŚRODA 

          Już po raz trzeci spotkaliśmy się dzisiaj z partnerami naszego projektu Erasmus+ Do Best With Waste. Na wirtualna wędrówkę po Zakopanym i okolicach zabrały ich uczennice klasy VIII Natalia K i Natalia D. Przepiękna prezentacja przeplatana nie tylko ślicznymi zdjęciami ale również filmikami obrazującymi atrakcyjność polskich gór zachwycała naszych europejskich przyjaciół. Dziewczynki pokazały im miejsca, które były dla nich zaplanowane w marcu 2020 roku. Dokładnie te same miejsca i te same atrakcje zostały im pokazane a więc Kasprowy Wierch, Gubałówka, Wielka Krokiew, góralski ślizg. Krupówki a na zakończenie wędrówki kulig w Dolinie Chochołowskiej. Niezwykle trafnie wybrane przez uczennice filmiki zobrazowały im polskie Tatry. Oczywiście nie zapomniały wspomnieć o drużynie skoczków narciarskich, o organizowanym sylwestrze w Zakopanym czy o typowym góralskim tańcu. Ale Zakopane nie było ich jedyna atrakcją.

          Również Dariusz G uczeń klasy VIII jeszcze raz pokazał im Starą Wieś. W jego prezentacji zostały wykorzystane zdjęcia uczniów z naszej szkoły, którzy na prośbę nauczycieli przesłali kilkanaście przepięknych zdjęć. Karina z klasy VIIA zaprezentowała im w swojej barwnej prezentacji co nasi uczniowie robią z recyklingu na lekcjach w szkole i poza lekcjami w domach. A w niej prace uczniów już od przedszkolaków.

          Na życzenie nauczycieli z partnerskich szkół zostały im również wyświetlone 2 filmiki o obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. „Nie jest nam, Polakom łatwo rozmawiać o Oświęcimiu chociaż zachowujemy go w ciągłej pamięci” podsumowała oglądanie tych filmików Natalia D. Również i dzisiaj przygotowaliśmy im niespodziankę na popołudniowe warsztaty w Erasmus. Tą niespodzianka były malowane szklane butelki z których można zrobić kolorowe flakony. A prezentację jak to zrobić by wyglądały barwnie i kolorowo jak u polskich kolegów przygotowała na dzisiaj Agnieszka P uczennica klasy VIIB. Muszę też wspomnieć, że na początku spotkania drużyna z Turcji wyświetliła nam krótki filmik o Turcji jak również krótkie wizytówki swoich uczniów.

          Natomiast na zakończenie spotkania swoja szkołę zaprezentowała uczennica z Bułgarii.

          Szkolny koordynator projektu 

          Maria Kita 

          18.05.2021 WTOREK 

          Dzisiejszy dzień dla projektu jest najważniejszy, bowiem to dzisiaj uczymy kolegów w Learning Teaching Trening o segregacji śmieci w naszym kraju. Temat spotkania to Weste Concern czyli w trosce o odpady. Spotkanie prowadzili uczniowie z klasy VIIA Oliwia K i Marek B. Na początku partnerzy z Włoch przedstawili swoją szkołę oraz miasto Bolonię. Po ich wprowadzeniu rozpoczęliśmy wspólną wędrówkę po polskich zakładach.

          Oliwia P i Mateusz S z klasy VIIA oraz Agnieszka P z klasy VIIB przygotowali prezentację o zakładach zajmujących się oczyszczaniem ścieków w Warszawie, Krakowie i Łodzi oraz zakładach segregacji śmieci, które zajmują się segregacją oraz recyklingiem odpadów, papieru , szkła, elektroniki, baterii a także plastikowych butelek typu PET. Artur M uczeń klasy VIII w swojej prezentacji zaznajomił naszych partnerów z zakładami uzdatniania wody, jak również z procesem badania wody pitnej. O segregowaniu dla przyszłości opowiedział Mateusz S uczeń klasy VIIA. Złote zasady ekologów przybliżyła uczennica klasy VI Lilianna L. Krzysztof G uczeń klasy VIII w prezentacji Prezi zapoznał kolegów jak segregujemy śmieci w naszych domach oraz w naszej szkole. Jak obchodził Dzień Ziemi nasz szkolny klub Eco w swoim filmiku zapoznał nas Konrad P uczeń klasy VIII. Natomiast Bartłomiej K uczeń klasy VIII przypomniał kolegom jeszcze raz o segregacji śmieci i recyklingu w krótkim filmiku. Niezwykłą niespodzianką dla partnerów projektu był Quizizz przygotowany przez uczennice klasy VIIA Oliwię K. W quizie były pytania podsumowujące nasze dzisiejsze spotkanie. A w nim brało udział równocześnie 96 osób.

           

          Na zakończenie spotkania oczywiście warsztaty. Dzisiejszą prezentację z warsztatami przygotowała i przedstawiała Karolina K uczennica klasy IVA. Słowami „Mamy nadzieję, że zapamiętaliście dużo z dzisiejszej naszej lekcji o segregacji śmieci i recyklingu a także przypominamy, że my zrobiliśmy to w trosce o odpady” zakończyła dzisiejsze spotkanie Oliwia K z klasy VIIA. A jutro zapraszamy ich na wędrówkę do Zakopanego.

          Szkolny koordynator projektu Erasmus+ 

          Maria Kita 

          17.05.2021 PONIEDZIALEK 

          Zawsze to co pierwsze wydaje się być bardzo trudne i nie do zrealizowania ale u nas w naszej szkole tego tak nie możemy powiedzieć ani o naszych uczniach ani o nauczycielach. Wirtualne spotkanie z pięcioma szkołami z dalekich krajów bo najbliższa z nich jest w Rumunii a najdalsza w Turcji. Do tego musimy dodać 2 różnice czasów. U nas jest 11:00 w Portugalii 10:00 a w Turcji już 12:00. Polscy uczniowie uczą się hybrydowo, Tureccy w domach, Włosi i Portugalczycy, Rumunii i Bułgarzy są w szkołach. Jednym słowem piękna mieszanka ale ...NAM SIĘ UDAŁO. Udało to wszystko razem połączyć „ogarnąć” i pierwszy dzień mamy za sobą.

          Dzisiaj gości witała Pani dyrektor Ewa Matras słowami: „ Jest nam przykro, Państwa wyjazd nie doszedł do skutku i nie możemy osobiście gościć Was w naszej szkole i w naszych domach. Mam jednak nadzieję, że spotkania wirtualne także przyniosą wszystkim osobom biorącym udział w projekcie wiele korzyści.”

          Dzisiejsze spotkanie prowadziła Marysia M z Szymonem H z klasy VIIB. Nasi partnerzy mogli poznać historię Polski, zostali oprowadzeni po szkole przez Marysię R, Klaudię K, Anastazję S i Konrada P uczniów z klasy VIII. Pokazaliśmy im jak pięknie tańczą krakowiaka najmłodsi uczniowie. Szymon H przedstawił w prezentacji Prezi ciekawe wydarzenia, które miały miejsce w szkole jeszcze przed COVID19. Anastazja zapoznała ich z ponad 100 letnią historią szkoły na Starej Wsi. Pokazaliśmy im również piękne tereny Gminy Limanowa jak również miasta Limanowej i okolic a na zakończenie Izabela P z klasy VI zaproponowała im, by na warsztatach u siebie w swoich szkołach zrobili po dzisiejszym dniu „ Ogród w słoiku”, który cieszył się niezwykłą popularnością u uczniów klasy V na zajęciach z techniki. Jutro kolejny przed nami dzień.

          Szkolny koordynator projektu Erasmus+

          Maria Kita   

          DRUGIE przygotowanie do spotkania 

           Spotkanie rozpocznie się 17 maja a zakończy 21 maja 2021 roku. Będziemy się łączyć z naszymi partnerami projektu poprzez platformę Teams a na niej równocześnie w spotkaniu będzie brało udział ponad 100 uczniów i nauczycieli z 6 europejskich szkół Bułgarii, Portugalii, Rumunii, Turcji oraz Włoch.  

           

                                Uczniowie biorący udział w projekcie 

           



          PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO SPOTKANIA

          15 stycznia 2020 roku szkolny koordynator projektu Erasmus+ Do Best With Waste Maria Kita oraz członek zespołu nauczycieli pracujących z projektem Lidia Kazior spotkały się z rodzicami uczniów naszej szkoły, którzy będą gościć w swoich domach 23 uczniów z europejskich szkół w dniach od 15 do 21 marca 2020 roku. Przed spotkaniem uczniowie, którzy brali udział w pierwszym spotkaniu LTT w Turcji opowiedzieli rodzicom jak było w tureckiej szkole.  

            

            

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi
      • (18)3329291
      • Stara Wieś 549 34- 600 Limanowa Poland
      • Osoby wnoszące wnioski i skargi przyjmowane są, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, w następujących terminach: Wtorek w godzinach od 11:20-12:20 - dyrektor szkoły; Środa w godzinach od 10.00 do 11.00 - wicedyrektor. Skargi i wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej lub ustnie z wpisem do protokołu. Nie rozpatruje się skarg i wniosków nie zawierających imienia, nazwiska oraz adresu wnoszącego a także skarg i wniosków wnoszonych telefonicznie.
      • poniedziałek: 7.30- 15.30 wtorek: 7.30 - 15.30 środa: 7.30 - 15.30 czwartek: 7.30 - 15.30 piątek: 7.30 - 15.30
    • Logowanie