• Święto szkoły

• Święto szkoły 2012

Święto szkoły im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi miało miejsce 27 września. Uroczystość rozpoczęła msza święta, w której wzięła udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście i rodzice w obecności sztandaru szkoły.

Po mszy uroczysty pochód wkroczył w mury szkoły. Przy dźwiękach hymnu narodowego wprowadzono sztandar.

Pani Halina Mąka – dyrektor szkoły przywitała gości, którymi byli zastępca Wójta Gminy Limanowa Franciszek Bieda, sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, sołtys wsi Stara Wieś Mieczysław Bulanda oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Wrzesień to miesiąc, który nieodparcie kojarzy się ze szkołą. W tym właśnie miesiącu rozpoczyna się każdy nowy rok szkolny, Jednak dla polskiego społeczeństwa wrzesień przywodzi na myśl tragiczny początek 5-letniej gehenny narodu. To właśnie 1 września 1939 roku przyniósł zamiast pierwszych wrażeń szkolnych łzy, ból, rozpacz z powodu rozpoczynającej się wtedy II wojny światowej. Patronowie naszej szkoły to bohaterowie pierwszych wojennych dni. Dlatego właśnie im poświęcono oficjalną część uroczystości. W krótkiej inscenizacji wszyscy mogli przypomnieć sobie przebieg 7 dni obrony Westerplatte.

Po tej historycznej refleksji uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie: „My, uczniowie klas pierwszych przy Zespole Szkół nr 1 w Starej Wsi, naszej Ojczyźnie i Tobie szkoło, ślubujemy”. W tym uroczystym dniu swoje przyrzeczenia składali po raz pierwszy uczniowie szkoły podstawowej, potem gimnazjum. Zostali oni przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

Młodzi uczniowie mieli także okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Gimnazjaliści zostali poddani zabawnym próbom, które miały przekonać wszystkich, że są oni gotowi na gimnazjalne trudy. Ten uroczysty dzień, tańcem i muzyką zakończył „Kolorowy korowód”

Miejmy nadzieję, że słowa, jakie padły w tym dniu z ust dorosłych, jak i dzieci zapadną serca wszystkich uczestników tej wspaniałej uroczystości: „Ślubujemy (…) zdobytą wiedzę i umiejętności jak najlepiej wykorzystywać w swojej dalszej pracy (…) wysoko nieść zaszczytne miano wychowanków gimnazjum z Zespole Szkół nr 1 w Starej Wsi”

galeria fotograficzna

opracowała mgr Mariola Olesiak