Dzień Babci i Dziadka 2012

"Kochamy Was kochamy całym sercem...." Tak śpiewali najmłodsi uczniowie naszej szkoły babciom i dziadkom, ktoych zaprosili na uroczysta akademię zorganizowaną 25 stycznia z okazji ich świeta.

Najpierw goście uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w tej intencji w tutejszym kościele parafialnym. Po mszy świętej obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. 0-3 pod kierunkiem swoich wychowawców: Agnieszki Biedy, Anny Twaróg, Lidii Kazior, Marioli Garncarz i Pauliny Wygody. Oprawę muzyczną przygotował pan Aleksander Borucki.

Występy wnucząt dostarczyły babciom i dziadkom wiele wzruszeń i radości.

Na zakończenie uroczystosci jedna z babć podziękowała nauczycielom, księżom za przygotowanie tej pięknej uroczystości, która w naszej szkole stała się już kilkunasoletnią tradycją.

opracowała Mariola Garncarz

zapraszamy do galerii

Dzień Babci i Dziadka 2011

Babcia, babunia, babusia ...

to znaczy ciepło, dobroć i najpiękniejsze uczucia.

Babcia jest sercem domu.

Wychowała twoją mamę albo twojego tatusia,

a teraz jest z tobą, o tobie myśli, nad tobą czuwa, ciebie kocha.

21 i 22 stycznia to jedne z najpiękniejszych dni w roku -'' Dzień Babci i Dziadka''. Wówczas babcie i dziadkowie obdarowywani są przez wnuków szczególnymi dowodami miłości. Uroczystość z tej właśnie okazji w Szkole Podstawowej nr1 w Starej Wsi stała się już tradycją. Do tego święta dzieci z kl.0 -3 przygotowywały się bardzo starannie. Czuły się gospodarzami, zapraszając do swojej szkoły wyjątkowych gości, przygotowując upominki, które wręczyły z gorącymi życzeniami, wyrażając swoje głębokie uczucia miłości i szacunku żywione dla rodziców swoich rodziców. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji seniorów, odprawioną w kościele Parafialnym w Starej Wsi. Program artystyczny został przygotowany przez nauczycielki Lidię Kazior, Mariolę Garncarz, Paulinę Wygoda i Annę Twaróg, a oprawę muzyczną imprezy przygotował Aleksander Borucki .

Spotkanie było wspaniałym przeżyciem i doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Dla dzieci była to doskonała okazja do zaprezentowania swoich zdolności artystycznych oraz doświadczenie pozwalające kształtować umiejętność wyrażania własnych emocji i pokonywania tremy. Dla babć i dziadków, to wyjątkowe przeżycie bo po raz kolejny uświadomili sobie, jak bardzo są potrzebni wnukom i jak są przez nich kochani. Dla pracujących z dziećmi nauczycieli było powodem do dumy, kiedy mogli zobaczyć na scenie wspaniałe efekty swojej pracy w postaci pięknego programu artystycznego, w którym zaprezentowali się ich uczniowie.