• Dzień Nauczyciela

• Dzień Edukacji Narodowej

Za trud, za serce, za dobre rady, za wiedzę” tak brzmiało główne motto akademii z okazji święta Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznego Gimnazjum nr 1 przy Zespole Szkół nr 1 w Starej Wsi.

Akademię uświetnili swoją obecnością nauczyciele-emeryci, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły.

Młodzież szkolna prezentowała się pierwszorzędnie, gdyż tego dnia wszyscy przyszli ubrani na galowo.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Część artystyczną akademii ubarwił śpiewem szkolny chór, prowadzony przez p. A. Boruckiego, a uczniowie gimnazjum zaprezentowali bardzo zabawny kabaret o przygotowaniach Polski do Euro 2012. Uczniowie wzbudzili swoimi występami ogromny entuzjazm zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanek ze szkolnej ławki.

W kolejnej części uroczystości członkowie samorządów uczniowskich uhonorowali p. Agnieszkę Pałkę orderem „Najsympatyczniejszy nauczyciel”, która otrzymała największą ilość głosów  w przeprowadzonym przez samorządy plebiscycie na najsympatyczniejszego nauczyciela ZS nr 1 w Starej Wsi.

Na zakończenie akademii uczniowie złożyli życzenia całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi. Do życzeń dołączono własnoręcznie wykonane jesienne bukiety oraz słodki upominek.

Zwieńczeniem wspólnego spotkania był poczęstunek przy kawie przygotowany przez Radę Rodziców.

opracowała Magdalena Cepielik