• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia dzień równa się z nocą, która jest coraz krótsza, a dzień coraz dłuższy.

Ten kto jest znakomitym obserwatorem, ujrzy wiosnę, usłyszy i poczuje.

Wiosna to przecież słońce, zielone pąki i pierwsze kwiaty, to świergot ptaków i powiew ciepłego wiatru.

Wiosna to czas nadziei, miłości i radości.

W naszej szkole  nadszedł właśnie czas radości i dobrej zabawy. Dnia 21 marca jak co roku samorządy uczniowskie na dzień Pierwszego Dnia Wiosny przygotowały świetną zabawę. Zorganizowane zostały dwa konkursy:„Mam Talent” oraz  „Konkurs na „Oryginalne wiosenne przebranie”. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: dyrekcja naszych szkół: mgr Halina Mąka i mgr Ewa Matras, przewodniczący SU PG Krzysztof Zoń, Przewodnicząca SU SP Anita Więcek, oraz przedstawicielka najmłodszych klas Magdalena Młynarczyk z klasy III.. Przedstawiciele poszczególnych grup prezentowały swoje talenty w piosenkach, skeczach, grze na instrumentach i nie tylko. Poziom był bardzo wysoki , a aplauz publiczności wzrastał z każdą minutą.

Ostatecznie w wyniku przeprowadzonych konkursów jury podało prowadzącym ostateczny werdykt.

W klasach  0-3 zwyciężyli:

- w konkursie „Mam Talent”

I miejsce – Zespół z klasy II

II miejsce -  „Super Girls” z klasy III

III miejsce – Zespół z klasy 0b

- w ‘Konkursie na najlepsze wiosenne przebranie”

I miejsce Marysia Rosiek

Wyróżnienia: Emilia Biernat, Marcin Tomaszek, Aleksandra Talarczyk, Karolina Biernat

W klasach 4-6 zwyciężyli:

- w konkursie „Mam Talent”

I miejsce – Jakub Ćwik – perkusja

I miejsce – Julia Mól i Magdalena Mól – śpiew

II miejsce – Patrycja Franczak – karate

II miejsce – Marta Kuzar i Karolina Zoń – breakdance

- w„Konkursie na najlepsze przebranie”

I miejsce – Przemysław Młynarczyk z klasy VI

Wyróżnienie – Klaudia Wojcieszczak

W klasach gimnazjalnych zwyciężyli:

- w konkursie „ Mam Talent”

I miejsce - Krzysztof Tomaszek, Tomasz Twaróg, Jarosów Florek – kabaret

- w „Konkursie na najlepsze przebranie”

I miejsce - Mariusz Mąka

II miejsce – Krzysztof Grabowski

III miejsce – Jarosław Florek

Pierwszy Dzień Wiosny okazał się bardzo wesoły i  wszyscy świetnie się bawili.

Dodatkowo najmłodsze klasy ze swoimi wychowawcami utopiły symboliczną Marzanne. Zimę bezpowrotnie żegnamy i witamy radośnie wiosnę.

zdjęcia z galerii